Neděle 16. června 2024
Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf
Oblačno 22°C

Jihomoravská debata Blesku: Obhájí Hašek i přes aféry post hejtmana?

/
 • Živě vysílaná debata Blesku z Jihomoravského kraje: Michal Hašek proti pětici mužů, kteří chtějí jeho post.
  5. září 2016 ● 05:50

  Už v úterý od 13:00 proběhne další ze série živě vysílaných debat Blesku k podzimním krajským volbám. Tentokrát z tzv. „Malé Ameriky“ poblíž brněnského hlavního nádraží. Moderátoři Tomáš Polák a Zuzana Štíchová vyzpovídají šestici kandidátů na hejtmana Jihomoravského kraje, kteří v průzkumu předvolebních preferencí agentury Phoenix Research překonali pětiprocentní hranici. Mluvit se bude o chybějících zásadách územního rozvoje, problémech ve vinařství nebo o přesunu hlavního nádraží.

 • 1.

  Roman Celý (KDU-ČSL)

  Lídrem KDU-ČSL je náměstek hejtmana a zastupitel Vyškova Roman Celý (42). Ten byl v letech 2004 až 2013 také místostarostou Vyškova. Před vstupem do politiky pracoval v mezinárodní firmě na výrobu lékařských přístrojů. Je ženatý a má pět dětí.

  Roman Celý povede do krajských voleb 2016 v Jihomoravském kraji KDU-ČSL. Utká se mj. s Michalem Haškem z ČSSD.
  Autor: ČTK

 • 2.

  Jiří Crha (ODS)

  Za ODS v Jihomoravském kraji kandiduje krajský zastupitel Jiří Crha (56). Ten je od roku 2010 1. místostarostou Blanska, předtím byl dvakrát zvolen zastupitelem. Osm let řídil Krajský úřad Jihomoravského kraje. Je rozvedený a má dvě děti.

  Jiří Crha povede do krajských voleb 2016 ODS v Jihomoravském kraji. Utká se mj. s Michalem Haškem z ČSSD.
  Autor: ČTK

 • 3.

  Michal Hašek (ČSSD)

  Své křeslo bude obhajovat lídr kandidátky ČSSD Michal Hašek (40). Ten byl v letech 2002 až 2013 poslancem, zastával také funkci stínového ministra zemědělství. V čele kraje je už od roku 2008, stejnou dobu je také předsedou Asociace krajů ČR. Hašek je ženatý a má dceru. Před volbami musel vysvětlovat například to, proč za něj komunikovala neexistující mluvčí, za kterou byla skrytá lobbistka Jana Mrencová.

  Hejtman Michal Hašek (ČSSD)
  Autor: ČTK

 • 4.

  Jiří Hlavenka (SZ, Piráti)

  Za Stranu zelených a piráty jde do voleb podnikatel a investor Jiří Hlavenka (51). Ten podniká v oblasti informačních technologií a je považován za „guru českého internetu“. Hlavenka nemá dosud žádnou politickou zkušenost, ale založil nebo spoluzaložil několik firem. Je ženatý a má syna.

  Jiří Hlavenka je jedničkou společné kandidátky Strany zelených a Pirátů v Jihomoravském kraji.
  Autor: ČTK

 • 5.

  Bohumil Šimek (ANO)

  Lídrem hnutí ANO je současný ředitel Městské policie Brno Bohumil Šimek (57). Ten v minulosti pracoval jako vyšetřovatel a patnáct let řídil Okresní ředitelství Policie ČR Brno-venkov. Pracoval také čtyři roky pod současným hejtmanem Michalem Haškem. Je ženatý.

  Šéf brněnských strážníků Bohumil Šimek coby lídr Babišova hnutí ANO pro krajské volby
  Autor: ČTK

 • 6.

  Jan Vitula (TOP 09, Žít Brno)

  Šestici kandidátů uzavírá lídr koalice TOP 09 a Žít Brno Jan Vitula (47). Ten už byl dvakrát zvolen krajským zastupitelem a současně je také starostou města Židlochovice. Má zkušenosti i z ministerstva práce a sociálních věcí, kde v letech 2012 a 2013 působil jako 1. náměstek. Je ženatý a má dvě dcery.

  TOP 09 jde v Jihomoravském kraji do boje společně s Žít Brno. Lídrem je Jan Vitula, který v roce 2014 uvítal prezidenta Miloše Zemana s podobiznou Václava Havla na klopě.
  Autor: ČTK

 • 7.

  Stavba silnic, přesun nádraží nebo problémy vinařů

  Během úterní debaty se budou řešit zejména chybějící zásady územního rozvoje. Kraj je totiž zatím jako jediný nemá, protože je na návrh skupiny obcí a jednotlivců v roce 2012 zrušil. Dalším tématem budou problémy ve vinařství a role kraje. Řeč bude i o plánovaném referendu o změně místa brněnského hlavního nádraží, které proběhne společně s krajskými volbami.

  Jedním z témat debaty bude referendum o stěhování brněnského hlavního nádraží. To přitom slouží nejen Brňanům, ale lidem z celého kraje.
  Autor: ČTK

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 6

sairait: major Ťerazky by řekl : lepšího aj tak němáme --- a je to pravda, hašan má rád Zemana a je dobrým socanem, tak je to správné tak to má být

(05. 09. 2016 11:34)

ivoadler: Haška nemám rád. Je to podrazák (schůzka v Lánech) a populista nejhrubšího zrna. Ale jižní Morava je díky popíjení vína taková bodrá a proto je možné všechno. 

(05. 09. 2016 09:59)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy