Středa 31. května 2023
Svátek slaví Kamila, zítra Laura
Jasno 23°C

Jaderné uložiště i doprava: Předvolební debata Blesku míří na Vysočinu

/
 • O problémech Vysočiny bude mluvit šestice kandidátů.
  1. září 2016 ● 06:03

  Už čtvrtou debatu ke krajským volbám odvysílá Blesk.cz z Jihlavy. Ve čtvrtek od 19 hodin se v kavárně Delikana utká šest lídrů politických stran a hnutí, které mají šanci uspět. Podle průzkumu Phoenix Research totiž překračují pětiprocentní hranici. Diskuse se zaměří na problémy Vysočiny, především na dopravní situaci v kraji, dálnici D1 i jaderné úložiště. Podívejte se, kdo by se chtěl stát hejtmanem.

 • 1.

  Jiří Běhounek (za ČSSD)

  Současný hejtman kandiduje na tento post už potřetí, a to jako nezávislý na kandidátce ČSSD. Běhounkovi je 64 let, je ženatý, má dvě děti a v minulosti působil jako primář ortopedie.

  Jiří Běhounek (za ČSSD)
  Autor: ČSSD

 • 2.

  Zdeněk Geist (ODS)

  Zdeňku Geistovi, kandidujícímu za ODS, je 45 let. Má manželku a tři syny, píše knihy o historii, a dokonce vydal knihu o perzekuci své rodiny za minulého režimu. Podniká v oblasti nemovitostí a reklamy.

  Zdeněk Geist (ODS)
  Autor: Facebook Z.G.

 • 3.

  Jaromír Kalina (KDU-ČSL)

  Lidovecký kandidát na hejtmana Jaromír Kalina loni oslavil padesátku. Je ženatý, má čtyři děti a říká o sobě, že je odkojen hardrockem. V posledních letech působil jako sládek v jihlavském pivovaru.

  Jaromír Kalina (KDU-ČSL)
  Autor: KDU-ČSL

 • 4.

  Josef Pavlík (ANO)

  Osmapadesátiletý Josef Pavlík z ANO je ženatý a má dva syny. Je kontrolorem kvality ve stavební firmě Medis a mezi jeho oblíbené sporty patří hokej. Inspiruje ho rodina, vnoučata a má rád psy.

  Josef Pavlík (ANO)
  Autor: ANO

 • 5.

  Milan Plodík (KSČM)

  Milan Plodík je kandidátem za KSČM a je mu 60 let. Je ženatý a má dvě děti. Je dlouholetým zastupitelem Kraje Vysočina a podniká v realitách. V minulosti pracoval také jako agronom, personalista nebo topič v kotelně.

  Milan Plodík (KSČM)
  Autor: Kraj Vysočina

 • 6.

  Jan Veleba (SPD a SPO)

  Lídrem společné kandidátky SPD a SPO je senátor Jan Veleba (69 let). Bývalý prezident Agrární komory je ženatý a má dva syny a dceru. Dnes je mimo jiné spolumajitelem firmy zabývající se chovem prasat.

  Jan Veleba (SPO)
  Autor: ČTK

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

ivoadler: Nebudu předjímat, koho ANO a koho ne. Lidi si vyberou. Vlastně na lidech nezáleží, ale na tom, jaká se slepí koalice. Sympatické je, že se ve výběru neobjevují nějaká místní hnutí, která ve volbách dělají jen bordel. Co je ale třeba rozříznout, to je jaderné úložiště. Jednou máme jaderné elektrárny a jako se musí někam uložit popílek z tepelné elektrárny, tak se musí někam uložit i odpad z jaderné elektrárny. Geologické požadavky na úložiště jsou dané. A v optimální lokalitě by naleziště mělo být. Když to bude záviset na vůli občanů z nějaké vesnice, tak ho nepostavíme nikdy.

(01. 09. 2016 10:52)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy