"Volte s knírem," hlásá Matěj Stropnický ve své předvolební kampani na Praze 3. Místostarosta této městské části kandiduje na starostu, jeho kampaň však vzbudila rozpaky. Ministrův syn se totiž pustil do nelegálního výlepu plakátů.

Přímo při činu ho nachytal reportér FTV Prima. A dokonce jej i natočil. Stropnický se na kameru hájil: "Jsou prostě politické strany, které si skoupily veškerý prostor, tím pádem je potřeba se tomu nějak bránit." Jenže jeho postup označila řada dotázaných občanů "trojky" za nefér.

Stropnický čelil dotazu na nelegální průběh kampaně i během debaty kandidátů na starostu, které se účastnili Alexander Bellu (ODS), Irena Ropková (ČSSD), Vladislava Hujová (TOP 09), Pavel Ambrož (KSČM), Michal Konvička (Demokraté Jana Kasla), Tomáš Štampach (Svobodní) "Černý výlep je černý výlep. Černý výlep je negální, to víme všichni. Nelepil jsem sám, sám nebudu ani sundavat," vzkázal syn ministra obrany.

Stropnický si však ze sebe a svého "východoněmeckého knírku" udělal před volbami i srandu. V narážce na unikátní a dnes končící výstavu převleků špionů z NDR, o které si můžete přečíst ZDE.

Koláž z Facebooku Matěje Stropnického: S knírkem jako špion NDR
Autor: Facebook Tíseň TV

"Zelený" Stropnický přitom kandiduje na Praze 3 v dresu koalice Strana zelených, KDU-ČSL a Starostové a nezávislý. Je lídrem občanského sdružení Žižkov (nejen) sobě, které prý usiluje o spravedlivou privatizaci bytů. V kampani zaujal i heslem "Zateplíte=ušetříte", kdy se na leták vyfotil spolu se senátorem Liborem Michálkem. A u řady lidí tohle spojení v téhle souvislosti vyvolalo úsměv na tváři, zatímco Stropnický se tváří drsně. "Na fotce se tvářím přísně, protože to myslím vážně," napsal na stránkách zizkovnejensobe.net.

Video
délka: 01:28.59
Video se připravuje ...

První válka ministra Stropnického! Útočí na něj syn! David Turek, Tomáš Sovinský

Fotogalerie
14 fotografií