Vyzkoušet můžete obyčejnou škrabku na sklokeramickou desku, kterou běžně využijete v kuchyni. Vyjde zhruba na stovku. Jak snadné to je, ukáže video.

Video
délka: 01:37.26

Strhávání dálniční známky auto.cz

Pokud chcete mít vše přesně pro svůj účel, je tím nejlepším způsobem, který můžete zvolit, odstranění speciální škrabkou na dálniční známky. Koupit ji můžete v prodejnách s automobilovým příslušenstvím nebo i na některých benzínkách.

Co můžete ještě zkusit?

Vyzkoušet můžete i žiletku, ale tady je riziko, že se říznete nebo poškrábete sklo auta. Mnoho řidičů má také dobrou zkušenost s fénem, který známku nahřeje a její sloupnutí tak bude jednodušší.

Uvízlo na skle lepidlo?

Pokud jste perfekcionisti, kterým nestačí místo přelepit novou známkou a chcete ho mít dokonale čisté, zkuste lepidlo odstranit líhem. Nepatří sice k nejúčinnějším, ale zase nepoškodí interiér vozidla, kdyby vám ukápl. A také není příliš cítít. Pokud líh doma nenajdete, skvěle při odstraňování lepidla z dálniční známky funguje technický benzín.

Za osobní auto 1500 korun na rok

Motoristé v současnosti zaplatí 1500 korun za roční, 440 korun za měsíční a 310 korun za desetidenní kupon. Ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) k případným změnám cen letos uvedl, že zůstanou totožné minimálně po dobu oprav dálnice D1. Ty by podle současných plánů měly skončit zhruba za dva roky.

Zdroj: auto.cz