Vyzkoušet můžete obyčejnou škrabku na sklokeramickou desku, kterou běžně využijete v kuchyni. Vyjde zhruba na stovku. Jak snadné to je, ukáže video.

Pokud chcete mít vše přesně pro svůj účel, je tím nejlepším způsobem, který můžete zvolit, odstranění speciální škrabkou na dálniční známky. Koupit ji můžete v prodejnách s automobilovým příslušenstvím nebo i na některých benzínkách.

Co můžete ještě zkusit?

Vyzkoušet můžete i žiletku, ale tady je riziko, že se říznete nebo poškrábete sklo auta. Mnoho řidičů má také dobrou zkušenost s fénem, který známku nahřeje a její sloupnutí tak bude jednodušší.

Uvízlo na skle lepidlo?

Pokud jste perfekcionisti, kterým nestačí místo přelepit novou známkou a chcete ho mít dokonale čisté, zkuste lepidlo odstranit líhem. Nepatří sice k nejúčinnějším, ale zase nepoškodí interiér vozidla, kdyby vám ukápl. A také není příliš cítít. Pokud líh doma nenajdete, skvěle při odstraňování lepidla z dálniční známky funguje technický benzín.

Za osobní auto 1500 korun na rok

Motoristé v současnosti zaplatí 1500 korun za roční, 440 korun za měsíční a 310 korun za desetidenní kupon. Ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) k případným změnám cen letos uvedl, že zůstanou totožné minimálně po dobu oprav dálnice D1. Ty by podle současných plánů měly skončit zhruba za dva roky.

Zdroj: auto.cz