Kapry, tolstolobiky a také štiky vydal rybník Široký. Kromě běžných ryb vylovili rybáři i několik pěkných kousků. Třeba kapra, který vážil úctyhodných 7 kg. Tolstolobik pak měl dokonce 14 kg. „Kaprovi trvá pět let, než doroste takovýchto rozměrů, tolstolobikovi pět až šest let,“ vysvětlil zootechnik Klatovského rybářství Jan Kanta.

Video
délka: 01:06.61

Výlov rybníka Široký na Plzeňsku. Zbyněk Schnapka

Oproti loňsku jsou ale ryby celkově menší. A podraží. Kvůli štědrovečernímu kapru tak budou lidé muset sáhnout hlouběji do kapsy. „Loni jsme na Vánoce prodávali kapra za 88 Kč/kg. Letos zdražíme o 5 až 10 Kč na kile,“ řekl zootechnik Klatovského rybářství Jan Kanta.

Důvodem zdražení je především sucho. „Ale také i vyšší ceny krmení a vyšší náklady na chov. Kvůli horku jsme třeba museli okysličovat vodu v rybnících,“ dodal Kanta.

Rybáři z Klatovského rybářství letos loví 300 rybníků. Velkou akcí bude v sobotu 27. října výlov Hnačovského rybníka na Klatovsku. Letos se tady uskuteční i rybářská pouť. „S výlovem začneme v 8 hodin. Hodinu poté začneme prodávat živé ryby. Lidé uvidí i tradiční pasování na rybáře a ukážeme jim, jak se správně ryby filetují,“ dodal Kanta.

Plánované výlovy rybníků Klatovského rybářství: 24. 10. Lužanský rybník,  27. 10. Hnačovský rybník, 30. 10. Kovčínský rybník, 7. 11. Nezamyslický rybník, 8. 11. Mezholezský rybník a 15. 11. Jivjanský rybník.

 

Fotogalerie
11 fotografií