Podle obžaloby už dříve několikrát trestaný Rudolf loni v prosinci zaklepal u své prababičky v Habartově a chtěl po ní peníze. Ženu pak napadl. Opakovaně ji tloukl pěstmi do obličeje, šroubovákem ji bodal do zadní části hlavy a do obličeje a když spadla na zem, velkou silou ji mlátil žehličkou, říká obžaloba.

Žena utrpěla na dvě desítky bodných ran, mnohočetné tržné rány, krevní výrony, zlomeniny obličejových kostí, odlomení rohu jazylky, krvácení do mozkových plen, mozkových komor, pohmoždění spánkového laloku mozku a další závažná zranění. Na zevní krvácení a vdechnutí krve zemřela.

Rudolf  pak podle spisu ukradl její peněženku s 900 korunami a mobilní telefon a šel pryč. Ještě v noci za peníze koupil drogy a telefon vyměnil za injekční stříkačku.

Brutální vraždu zapírá

„Ten den jsem se procházel po Habartově, měl jsem píchnutej pervitin a kouřil jsem marihuanu. Chtěl jsem si někam ještě sednout, ale neměl jsem peníze. Napadlo mne zajít za prababičkou, aby mi nějaké půjčila. Zašel jsem za ní... Pak si pamatuju, že jsem ji o ty peníze žádal a to, že si beru její peněženku. To, že bych byl schopen jí tak ublížit, na to si vůbec nevzpomínám,“ řekl ve své výpovědi před soudem nevyučený mladík, který od svých 15 let bere drogy, hraje automaty a nikde nepracuje.