Jarmila Machová (54) vystřídala o víkendu ve funkci předsedy ČSV Karla Brücklera (51) . Jenže ani s novým vedením ČSV jakožto majitel společnosti Včelpo, která dodávala na trh nejméně půl roku medy se zakázanými antibiotiky, nic zásadního dělat nezačne!

Co se ve Včelpu změní? „Byla přijata opatření týkající se kontroly nakupovaného zboží,“ řekl Blesku před nedělní volbou předsedy Karel Brückler s tím, že začátkem ledna se do Včelpa koupí akreditovaný přístroj na zjišťování antibiotik za statisíce korun.

A to v době, kdy je jisté, že Včelpo dostane pokutu za dodání antibiotických medů na trh, ale ještě se neví jak velkou. „To, že se Včelpo potácí v problémech, neznamená, že je to jeho konec,“ řekl Brückler. „Jsem přesvědčený o tom, že si firma znovu získá důvěru,“ dodal. Do konce ledna mají být ze Včelpa uvolněny první šarže, které budou kontrolovány na obsah antibiotik.

Podle Brücklera Včelpo změní obchodní strategii a začne podporovat včelaře, jenže to, jak společnost na svých webových stránkách tvrdí, měla dělat už od svého začátku.

Panagiotis Margaritopoulos, ředitel společnosti Včelpo, zůstane ve funkci dál. ČSV pouze odvolal tříčlennou dozorčí radu firmy. „My jsme něco po dozorčí radě chtěli a to nesplnila. Dozorčí rada chrání zájmy vlastníka,“ řekl Blesku Karel Brückler.

„V čem si myslíte, že je ředitel Včelpa zodpovědný? Nikoho nenapadlo, a to je možná naše chyba, že tam budou antibiotika,“ dodal. Jediným trestem pro Margaritopoulose byl finanční postih. „Řediteli nebyla proplacena žádná odměna,“ sdělil Brückler.

Snahy o odvolání ředitele mezi delegáty sjezdu byly, ale neúspěšné. Ze 104 hlasujících byli pro odvolání pouze 2, proti 94 a zbylých osm se hlasování zdrželo.

Audit ve Včelpu: Místo června už koncem ledna

Na sjezdu se mimo jiné stanovil termín hloubkového auditu ve společnosti Včelpo. Původní termín zahájení byl do 30. 6. 2016. Někteří delegáti s tím ale nesouhlasili. „Do té doby tam ale nezůstane kámen na kameni. Udělal bych to podstatně kratší. Nejlépe zahájení do konce ledna,“ namítal jeden z diskutujících. Audit čeká Včelpo nakonec do 31. 1. 2016. Pro tento termín byli všichni.

Fotogalerie
11 fotografií