Všechny margaríny navíc obsahovaly barvivo karoten. Důvod? Spotřebitel. I pro milovníky margarínů je hmota připomínající žluťounké máslo (také obsahuje karoteny, ale ty se do něj dostávají přírodní cestou) lákavější než čistý margarín, který barvu nemá.

Proč éčka?

Tuk ze své podstaty žádný konzervant nepotřebuje. Když se ale obsah tuku sníží, konzervant se přidat musí. Nebo ne? To záleží na tom, zda výrobce chce uměle prodloužit trvanlivost margarínu.

A také na spotřebiteli, zda si koupí margarín, který mu v lednici vydrží »jen« čtvrt roku, nebo margarín, který má ještě o další dva měsíce delší trvanlivost. Konzervant sorban draselný (E202) obsahovalo 8 z 10 margarínů.

V rámci Evropské unie je povolený pro širokou škálu potravin, ale v omezeném množství. Bez něj se obešly jen margaríny Perla Tip a Flora light, které obsahovaly 20 a 30 % tuku.

(Ne)žádoucí emulgátor?

Emulgátor polyglycerolpolyricinoleát (E476) u výrobků s nižším obsahem tuku (jako jsou margaríny) laicky řečeno drží pohromadě vodu a tuk a také zlepšuje roztíratelnost. A bývá považován za strašáka. Dříve byl totiž předmětem diskuzí ohledně zdravotní nezávadnosti.

V Německu byl dokonce tento emulgátor zakázaný. Pochybnosti byly ale vyvráceny a jeho používání pro vybrané druhy potravin povolila Evropská unie. Protože se však jedná o silný emulgátor, používá se jen v omezeném množství.

Získává se uměle z tuků, které mohou být i živočišného původu, což je u rostlinného tuku, jako je margarín, paradox. V testu jsme měli pouze jeden margarín, který emulgátor neobsahoval – Flora Light.

Pro barvu a chuť

Antioxidant kalciumdinatrium EDTA nebo E385 se používá jako látka zachovávající barvu a chuť potravin. V námi testovaných margarínech obsahovaly tento antioxidant pouze dva – Basic Rostlinný tuk k namazání a Perla Tip.

Málo i moc

Protože se margaríny obohacují vitaminy, nejčastěji A, D, E, zajímalo nás, zda se výrobci drží deklarované hodnoty vitaminů, a to nejen zda jich nepřidávají méně, než slibují, ale také zda jich nepřidávají zbytečně moc. Povolená nutriční odchylka pro obsah vitaminů je totiž -35 % a +50 % od deklarované hodnoty. Ne všem výrobcům se to podařilo uhlídat.

StellaVita s vitaminy měla méně vitaminu E, než slibuje výrobce na obale, zato měla více vitaminu D. A podobně na tom byl i Basic Rostlinný tuk k namazání, který měl také vitaminu D víc, než má uvedeno na obale. Jedna věc je, zda se výrobci drží deklarovaných hodnot, ale druhá je i to, kolik vitaminů se smí maximálně do potraviny dávkovat. Významně vyšší dávky vitaminů totiž mohou našemu organismu uškodit.

Právě předávkování vitaminy je možné u vitaminů rozpustných v tucích, protože se ukládají v tukové tkáni, což může představovat pro naše zdraví riziko. „Právní předpis, který definuje dávkování vitaminů a minerálních látek do potravin, v současné době jednoznačně nedefinuje maximální dávky přidaných vitaminů, nicméně probíhá nyní diskuse o tom, jak limitní hodnoty nastavit,“ vysvětluje Jan Pivoňka z laboratoře Eurofins. Z toho důvodu jsme v tabulce hodnoty vitaminů, které jsou vyšší než deklarované, vyznačili oranžově.

Vitamin A

Prospívá zejména zraku, protože je nezbytný pro správnou tvorbu zrakového pigmentu. Působí také preventivně před vznikem rakoviny či různých dýchacích a kožních potížích. Vysoký příjem tohoto vitamínu ale může být velice nebezpečný, a to především v období těhotenství, kdy může poškodit plod.

Vitamin D

Je velmi důležitý pro správný vývoj kostí a zubů a také je důležitý pro játra, ledviny a střeva. Nadměrný přísun vitaminu D může poškodit ledviny, způsobuje také odvápnění měkkých tkání a narušení správného růstu kostí.

Vitamin E

Je významným antioxidantem, který v našem organismu bojuje s volnými radikály a také odbourává nežádoucí škodliviny z jater. Jeho nadbytek např. může zvýšit riziko rakoviny plic u kuřáků.

Všechny spotřebitelské testy Blesku naleznete: ZDE!

Fotogalerie
7 fotografií