Chutí i vůní nevýrazné, některé příliš slané a tučné. Z jiných i vypadávala špeková mozaika. Takové byly podle spotřebitelů námi testované turistické salámy. Jejich senzorické vlastnosti posuzovalo dvanáct laických hodnotitelů. O organizaci a vyhodnocení testu se postaralo Senzorické centrum Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského v Praze.

Celkové hodnocení

Chudák »turisťák«, nemá to lehké. Nejprve musel o svou popularitu bojovat u těch, kterým byl svým výmluvným názvem určený. Když si vydobyl místo v jejich srdcích jakožto »výletnická« svačinka, vyšoupla ho vysočina.

Přesto si ale držel pozici slušného salámu za nižší cenu a nezáleželo na tom, v jakém obchodě si ho člověk koupil. Jenže po revoluci (po zrušení norem), šla jeho kvalita dolů. Jeho barva nemusí být dána barvou masa. Časově náročnější vysušování salámu si výrobci usnadňují éčky a mohou používat přísady, kterými si salám »na oko« vylepší.

A najdou se i takoví, kteří nesplňují vyhláškou stanovené požadavky. Přesto máme v našem testu celkového vítěze, za nějž se žádný turista stydět rozhodně nebude – ba naopak. Horeca Select Turistický trvanlivý salám ctí tradici, neobsahuje zbytečná éčka a má nejvíce libového a celkového podílu masa ze všech testovaných salámů.

VIDEO:  Jak udělat tu nejlepší sekanou?

Video
délka: 01:22
720p 480p 360p 240p

Jak na sekanou, která nepraskne? Potřete ji vodou! Recepty.cz

Fotogalerie
15 fotografií