Podíl samotného tuňáka v klasické konzervě nebude nikdy tvořit 100 %, protože část tvoří rostlinný olej nebo kombinace rostlinného oleje a nálevu a sůl. Podle deklarace se u většiny námi testovaných výrobků měl podíl drceného nebo celého tuňáka pohybovat od 65 % do 81 %. U 4 z 11 tuňáků se ale žádnou takovou informaci vůbec nedočtete. Nechali jsme proto laboratoř, aby analyzovala skutečný obsah masa v konzervě, a výsledky nás nemile překvapily. Našli jsme konzervu, která obsahovala 82 % tuňáka, ale i konzervu, v níž bylo ryby pouze 39 %!

Cena se kvality netýká

Při výběru tuňáků jsme volili konzervy s rostlinným olejem (slunečnicovým nebo sójovým). Pokud však výrobce konzervu obsahující pouze rostlinný olej nevyráběl, zařadili jsme do testu výrobky, které obsahovaly kombinaci rostlinného oleje a slaného nálevu. To se týkalo dvou případů – Giana a Marinna. Na způsob zpracování, tedy zda se jedná o celého tuňáka, nebo jen drť, jsme ohled nebrali. Ačkoli byly konzervy s drceným tuňákem až čtyřikrát levnější než ty obsahující celé maso, konzerva Nixe s nejvyšším obsahem tuňáka se cenově blížila spíš skupině drcených tuňáků. Zmíněný výrobek byl jen o 16,50 Kč dražší v přepočtu na kilo čistého tuňáka, než mezi drcenými tuňáky nejdražší značka Giana.

Čím víc drcené, tím méně »tuňáka«

Obecně platí, že pokud je maso mělněné, tím, že je narušená jeho struktura, víc do sebe »vsákne« olej a případně vodu, čímž nabyde na objemu. A u drcených tuňáků tomu není jinak. Některé ryby byly tak rozemleté, že se olej, případně olej a voda (u kombinace rostlinného oleje a nálevu) staly součástí masa, která z tuňáka jen tak neokape. Takové konzervy pak měly nízké, poloviční a nižší podíly masa než konzervy, které obsahovaly celou rybu.