Od dětství milovala kreslení. „V dospívání jsem pak směřovala více k umění a šla studovat uměleckou školu. Až po letech jsem se rozhodla zkusit štěstí na UMPRUM v Praze. Líbí se mi, že můžu propojit umění s řemeslem. Těší mě, že to, co tvořím, je esteticky krásné, ale zároveň i funkční. V tomhle je módní návrhářství dokonalé,“ prozradila Dominika.

Křehká žena

„Můj styl tvorby byl vždycky hodně jemný a ženský, ale myšlenka dělat spodní prádlo se začala rýsovat až o mnoho let později,“ prozradila na Prague Design Weeku mladá a paradoxně stydlivě působící návrhářka u stojanů se sexy kolekcí, která podtrhuje něžnou ženskost. 

Hurá do Londýna

Aby načerpala co největší rozhled, po studiích vyrazila za hranice. „V Londýně, kde jsem pracovala, jsem poznávala, jak je město samo o sobě neuvěřitelnou inspirací. A v módě obzvlášť,“ svěřila, že právě tam přišel onen nápad začít šít spodní prádlo nejen pro sebe. Jednou z motivací byla zkušenost jejích i žen v jejím okolí se spodním prádlem z konfekce - připadalo jim nepohodlné a často se zařezávalo. „Sama nosím nejraději podprsenky, které nemají kostice. Jsou velmi pohodlné a příjemné na nošení. I to je důvod, proč je tak ráda navrhuji,“ dodala.

Krajky z Velké Británie

Ve Velké Británii získala nejen praxi, ale také vše potřebné do začátku. „Přivezla jsem si odtud krajky, látky a také jednu úžasnou knížku Lingerie (odborná kniha o šití spodního prádla, pozn. red.).“ A tak mohla vzniknout kolekce Negližé. „Je volně inspirované francouzským výrazem negligée z období rokoka, které se nese v duchu elegance, rafinovanosti a zdobnosti. Jedná se o méně formální společenské oblečení, které vyzývá ke koketerii a rozmarnosti.“

České obchody nejsou k zahození

Nabídku prádla v našich obchodech ale nekritizuje. „Myslím si, že je z čeho vybírat. Mám ale pocit, že člověk, který zkusí žít nějaký čas v cizině, je víc otevřený tomu vidět věci jinak a intenzivněji. Změna prostředí je pro tvůrčí lidi přínosná. A pravě tam se zrodila myšlenka tvořit prádlo.“

Projděte si s námi s Prague Design Week:

Video
délka: 00:52.31

Prague Design Week Eva Fornálová

Jako svou prvotinu vytvořila kalhotky s vysokým pasem, které podtrhnou křivky dámské siluety a zároveň podrží bříško. Ceny od návrhářky přitom nejsou nikterak tristní. „Podprsenky jsou technicky náročnější na ušití, tam už je cena vyšší. Ceny se pohybují kolem 2000 korun a více. Ceny kalhotek jsou kolem tisíce korun. Hodně záleží na materiálu, výběru krajky, apod.“ dodává.

Při okukování jejího spodního prádla se na Prague Design Weeku můžete pokochat i pečlivě nakreslenými návrhy: lustrátorku a umělkyni v sobě jednoduše nezapře. Podívejte se do její části „pokojíčku“ na Prague Design Weeku:

Fotogalerie
50 fotografií