Šestý ročník přehlídky designu, na které si mohou Pražané prohlédnout i nakoupit originální kousky do bytu i na sebe, protentokrát objevíte v bývalé budově Raiffeisen banky na náměstí Republiky. Na něj tady lákají žluté plachty s černým nápisem. Vchod však objevíte za rohem u obchodního domu Kotva. 

V prvním patře budovy začíná dvoupodlažní přehlídka. Stará budova skýtá mnoho místností, které si každý tvůrce vyzdobil podle svého. V některých objevíte pospolu kloboučnictví, šperkaře a vázy, v jiném pidi pokojíčku zase jediného vystavovatele, třeba s dřevěnými fotoalby či lampami ze spadlého dřeva.

Přednášky

Kromě hlavní výstavy bude letos nabitý také doprovodný program, v rámci přednášek budou našimi hosty třeba architekt Petr Janda, který má na svědomí podobu Pražské náplavky i další projekty pro hlavní město, Michal Roman z projektu Nahá vesnice, který se zaměřuje na rekultivaci venkova, nebo Štěpán Bärtl z CAMPu s přednáškou o rozvoji Prahy,“ sdílí Ondřej Krynek, organizátor Prague Design Week.

Projděte si s námi letošní ročník:

Video
délka: 00:52

Prague Design Week Eva Fornálová

Vyzkoušejte si něco nového

Řadu vystavovatelů si můžete prohlédnout na místě i při práci, například při šití, tkaní, či malbě. A nemusíte je pouze mlsně okukovat, vyzkoušet si jejich tvorbu můžete i v rámci workshopů. Vyzkoušet si můžete modelování s uměleckým betonářstvím Aspoň Tohle, stříbření skla s Annou Jožovou z UMPRUM, práci s přirozeně uschlým dřevem se značkou Enjoy Timber. 

Značka Leathery bude mít po celý týden otevřený workshop výroby kožených doplňků, kde si návštěvníci mohou vyrobit vlastní klíčenku či peněženku. V neposlední řadě můžete zažít workshop s Ateliérem Haškovec, kde si zkusíte ražbu do kartonu pomocí prvorepublikového stroje. A o víkendu si můžete vyrobit vlastní sladký dortík s Lelí’s Cupcakes.

Odpočinek od designu i od dětí

Výstava nabízí i maličký kinosál, hned vedle malé kavárničky, kde je možné si v mezičase prohlídek posedět. Své dítko pak můžete odložit ve vedlejší hrací místnosti, abyste si oddechli i od něj. A jak jsou z šestého ročníku nadšeni první návštěvníci? „Neutekl nám ani jeden ročník. A i tento stojí za to. Jen mít pořádně naditou peněženku, vzala bych si nejraději vše s sebou,“ smála se návštěvnice Alžběta.

Podívejte se, jak to tady vypadá:

Fotogalerie
67 fotografií