Nejvíc peněz převádí město v kultuře a cestovním ruchu, a to přes 446,2 milionu korun, přibližně 250 milionů z toho ale tvoří projekt nového projekčního systému pro Planetárium Praha. Druhou nejvyšší částku, zhruba 395,6 milionu korun, organizace převedou ve zdravotnictví a sociální oblasti. Peníze mají jít mimo jiné na opravy v městské poliklinice, sídlech záchranné služby či sociálních zařízeních nebo na nákupy vybavení domovů pro seniory.

Další převody schválili radní v dopravě, městské infrastruktuře, rozvoji obce nebo školství, kde si organizace budou moci ponechat nevyčerpaných 85,52 milionu. V oblasti hospodářství pak město převádí 41,6 milionu korun, kdy peníze půjdou mimo jiné na opravu hydroizolace v krematoriích v Motole a Strašnicích, nové kremační pece a chladící zařízení nebo výtah do úložných prostor v motolském krematoriu.

Organizace si budou moci ponechat peníze přidělené nejen loni, ale rovněž v předešlých letech. V některých případech se jedná o dotace až z roku 2014, což je případ 4,75 milionu Kč pro domov seniorů v Dobřichovicích na revitalizaci cest a vedlejších objektů. V ostatních oblastech jsou peníze, které organizace dostaly později, kdy například v roce 2017 město přidělilo více než sedmimilionovou dotaci Divadlu na Vinohradech na modernizaci zařízení scénické divadelní techniky nebo přes 2,3 milionu pro Akademii řemesel na Zeleném pruhu.

Budova pražského magistrátu. (15. června 2022)
Autor: Blesk:David Malik