Magistrát rozděluje dotace ve dvou základních kategoriích. První kategorie zahrnuje kongresy s 500 a více registrovanými účastníky a má dvě podkategorie. Druhá pak zahrnuje kongresy s 200 až 499 účastníky. Pro obě platí, že delegáti musí v Praze strávit minimálně jednu noc a alespoň 30 procent z nich musí být ubytováno v ubytovacím zařízení v metropoli.

Pražští radní rozhodli o rozdělení zhruba 1,12 milionu korun. Rada totiž může schvalovat pouze dotace do 200.000 korun. Rozdělení zbylé částky ve výši zhruba 19,9 milionu korun projednají na svém čtvrtečním zasedání městští zastupitelé. Dokument rozdělující dotace už projednal magistrátní výbor pro kulturu a cestovní ruch, který souhlasil s přidělením dotací v celkové výši zmíněných asi 17 milionů.

Na úřad letos dorazilo 40 žádostí, z nichž bylo 25 v první kategorii a 15 ve druhé. Z celkového počtu bylo staženo pět žádostí, kdy jedna spadala do první a zbylé do druhé skupiny.

Přidělené dotace jsou vždy určené pouze na uhrazení části výdajů na konkrétní akcí. Peníze je možné použít například na nájem prostor, kde se akce bude konat, a to včetně příslušných služeb, jako jsou třeba energie nebo pronájem audiovizuálního vybavení.

Video
Video se připravuje ...

Kongresové centrum Praha (původně Palác kultury, nazývaný PaKul, či Lidojem) je rozsáhlá neofunkcionalistická budova v Praze 4 na ulici 5. května 1640/65, poblíž stanice metra C, Vyšehrad. V roce 2017 se stala osmou nejpopulárnější konferenční destinací světa dle asociace International Congress and Convention Association. Dobové video z roku 1985 připomíná jeho první roky. • VIDEO Kongresové centrum Praha (KCP)

Fotogalerie
34 fotografií