O smrti mladé studentky z Chile informovalo Chilské velvyslanectví v Praze na sociálních sítích. Upřímnou soustrast nejbližším vyjádřil i sám velvyslanec Hernán Bascuľán. Soustrast vyjadřují i zřejmě přátelé Consuelo v Praze, ale i kolemjdoucí. Ti vytvořili pomníček u sklenářství, kde k nehodě došlo. Nosí tam svíčky, fotografie Consuelo, někdo přinesl i lilie, které umístil do výlohy.

O nehodě se mluví i na sociálních sítích, kde se objevila dokonce informace, že se na převoz těla Consuelo do rodné Chile vybírají peníze. Probíhala tak debata, zda by převoz mělo pokrýt pojištění, nebo nikoliv. 

Co se stalo?

Případ nyní vyšetřují kriminalisté a k případu zatím neposkytují bližší informace. Podle odborníka na bezpečnost dopravy Romana Budského však za nehodu nejspíš může špatné zajištění vozu nebo jeho stav. „Pokud bylo v řádném technickém stavu, tak by se rozjet nemělo. Když stojíme někde v kopci, jako to bylo tady, tak vždy bez debat musíme použít ruční brzdu, vypnout motor a zařadit i rychlostní stupeň, a to proti směru svahu. V případě obzvlášť příkrých svahů je dobré i stočit kola směrem k obrubníku nebo jiné překážce, která mu bude v případě nečekaného rozjetí stát v cestě,“ řekl Blesku Budský.

Video
délka: 00:14.76
Video se připravuje ...

Auto v ulici Myslbekova v Praze 6 přimáčklo ženu ke zdi. (30. ledna 2023) David Malík

Fotogalerie
16 fotografií