Na pražském letišti čekalo na Ivanku přivítání jako pro hollywoodskou celebritu. Ve VIP salonku ji s pugétem přivítal šéf hradního protokolu Vladimír Kruliš (41). „Jednání o návštěvě Ivanky Trumpové začala probíhat velmi brzo, vše jsme domluvili. Jsem velmi potěšen a trochu i udiven, že Ivanka Trumpová je naprosto normální osoba, nemá žádné zvláštní požadavky, vůbec nic po nás nechtěla,“ prozradil ve včerejším Pressklubu Frekvence 1 Kruliš. 

Luxusu ale Ivanka, její manžel Jared Kushner a starší bratr Donald Trump Jr., s nimiž do Prahy dorazila, ušetřeni nezůstanou. Hned z letiště totiž zamířili do pětihvězdičkového hotelu Mandarin Oriental na Malé Straně, kde jsou ubytovaní. V tomtéž hotelu také momentálně bydlí britský zpěvák Sting, který měl v pátek v Praze koncert! Co všechno si celebrity v hotelu mohou užít?

Hotel Mandarin Oriental má unikátní atmosféru – sídlí totiž v prostorách kláštera ze 14. století, jenž prošel citlivou rekonstrukcí.  Z kleneb, které jsou k vidění ve společných prostorách i v pokojích, tak na návštěvníky na každém rohu dýchá středověk. Šmrnc ovšem hotelu dodává luxusní moderní nábytek, jenž s historickými prostory kontrastuje v té správné míře.

Pokojů je v hotelu celkem 99, i za ten „nejobyčejnější“ pro dva ale musejí návštěvníci zaplatit v průměru kolem 500 eur za noc, tedy asi 12 500 korun! Pro náročnější jsou k dispozici i speciální apartmány. Jedním z nich je Moser Crystal, v němž nechybí originální doplňky od slavné sklářské firmy Moser, například blyštivý křišťálový lustr. Jedna noc pro dva v něm vyjde na cca 15 tisíc korun.

Nejluxusnějším pokojem, který hotel nabízí, je prezidentské apartmá s obrovským obývákem a terasou, z níž si hosté mohou užít dechberoucí výhled na věžičky Malé Strany a také Pražský hrad. Kdo v něm touží strávit noc, musí ale sáhnout hlouběji do kapsy – noc v něm vyjde průměrně zhruba na tisícovku eur, tedy 25 tisíc korun, záleží ovšem na datu. O Vánocích a na silvestra si člověk ještě připlatí.

Wellness v kapli

Aby hosté měli „vše v jednom“, nabízí hotel také wellness centrum s masážemi, kde mají VIP hosté soukromí. Právě to je světovým unikátem – je totiž umístěné v prostorách renesanční kaple, jejíž obrysy jsou na první pohled rozpoznatelné. Místní restaurace a bar zase zvou hosty, jak už název hotelu napovídá, do světa asijských chutí a vůní.

Video
Video se připravuje ...

Zesnulá Ivana Trumpová (†73): Úspěchy a skandály jejího života Videohub

Fotogalerie
69 fotografií