„Areál polikliniky po téměř šedesáti letech svého fungování přestává stačit současným nárokům na zdravotnické zařízení. Jsem proto rád, že jsme našli způsob, jak ho zrekonstruovat, a to prakticky bez provozních omezení,“ uvedl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).

Břevnovská poliklinika se bude obnovovat po etapách. Nejprve bude na místě současné nízké budovy postavená nová část polikliniky, do níž se přestěhují potřebné zdravotnické služby, které nyní sídlí v hlavní budově. Následně se bude rekonstruovat výšková budova. Některé zdravotní služby se po opravě hlavní budovy přesunou z přístavby zpět a doplní je laboratoře, rehabilitace a další zařízení.

Anketa

Občané Prahy 6 se v radniční anketě vyslovili pro to, aby v budově polikliniky vznikly rehabilitační a fyzioterapeutické služby nebo denní stacionář pro seniory a osoby s handicapem.

Radnice chce novou část polikliniky začít stavět předběžně v roce 2025, uvedl mluvčí Hannich. Rekonstrukce výškové budovy by měla podle informací v zadání architektonické soutěže začít zhruba o dva roky později. Zástupci městské části už dříve uvedli, že břevnovská poliklinika je nyní ve špatném technickém stavu.

Porotce dvoufázové architektonicko-urbanistické soutěže, kterou Praha 6 vyhlásila v září 2021, zaujal návrh od studia ov architekti komplexním pojetím. Citlivě reaguje na architektonické kvality původní stavby, jejímž autorem je architekt Richard Podzemný, zohledňuje environmentální aspekt a nabízí přehledné vnitřní prostory. Interiér polikliniky předpokládá variabilní uspořádání ordinací a čekáren. Účastníci soutěže měli za úkol ve svých návrzích navrhnout jak uspořádání polikliniky po dobu přestavby, tak finální uspořádání polikliniky.

Poliklinika se na Břevnově otevřela pod jménem Poliklinika Břevnov v roce 1963, kdy měla sloužit až 45 000 obyvatel v dané spádové oblasti. Praha 6 toto zdravotnické zařízení spravuje od roku 2006.

Fotogalerie
20 fotografií