Řidička projížděla obcí rychlostí 62 až 66 kilometrů v hodině, tedy rychleji, než dovolují dopravní předpisy. Nedokázala zavčas zareagovat na dívku jedoucí na koloběžce, která jí na přechodu pro chodce náhle vjela do cesty. Dívčina zranění si vyžádala několikatýdenní léčbu.

Okresní soud Praha-východ původně uložil řidičce peněžitý trest 10 000 korun a zákaz řízení motorových vozidel na jeden rok. Krajský soud v Praze však po odvolání řidičky trest zrušil a rozhodl o postoupení případu do přestupkového řízení.

Stříž v dovolání zdůraznil, že řidička nepřizpůsobila rychlost jízdy, nedbala zvýšené opatrnosti vůči dětem před přechodem pro chodce a následkem porušení pravidel silničního provozu došlo ke zranění nezletilé dívky. Podle nejvyššího státního zástupce tak soud měl posoudit její jednání jako přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Nejvyšší státní zástupce se tak dovoláním domáhá toho, aby Nejvyšší soud zrušil rozhodnutí krajského soudu a nařídil mu případ znovu otevřít a opětovně rozhodnout.