Architektonické soutěže na novou podobu podchodů se zúčastnilo pět týmů, vítězný návrh předložil Atelier bod architekti zastoupený Vojtěchem Sosnou, Jakubem Strakou a Jáchymem Svobodou. V navrhovaném řešení podchodů jsou identické materiály, jako jsou v odbavovací hale. Ty bude doplňovat podsvícená stěna, kterou má tvořit bezpečnostní mléčné sklo vsazené do svařovaných ocelových rámů. To by mělo umožnit jednodušší údržbu a případnou výměnu poškozených prvků nebo odstranění graffiti. Na zemi bude žulová dlažba.

Součástí rekonstrukce bude přestavba informačního a orientačního systému. Vítězný návrh by se měl nyní ještě mírně upravit podle připomínek Správy železnic.

Podchod na Žižkov

Na nádraží se ke konci pomalu blíží také prodloužení severního podchodu, který propojí stanici se Žižkovem. Vyústění pěší trasy bude situováno do Seifertovy ulice přes komerční centrum Churchill Square. Výstup z podchodu zajistí kromě schodiště dvojice eskalátorů a výtah, takže bude zajištěný bezbariérový přístup. Stavba za zhruba 219 milionů korun by měla být otevřena letos v srpnu.

Fotogalerie
20 fotografií