„Z analýzy společnosti Ernst & Young, kterou si městská část nechala zpracovat, vyšly dvě nejvhodnější varianty, jak dál nakládat s objektem. Buď prodej, anebo koncese, to znamená dostavět to s pomocí soukromého investora,“ uvedl Hřebík.
Pokud by se radnice vydala cestou dostavby spolu se soukromníkem, ten by budovu nejen dokončil, ale následně ji také provozoval. Praze 8 by na určitou dobu po dokončení zůstala stále ve vlastnictví. Na jak dlouho, radní neuvedl. Na dostavbu budovy ze svého rozpočtu radnice nyní nemá peníze. V minulosti měla přislíbenu dotaci od magistrátu. Kvůli tomu, že se radnice nedohodla se stavební firmou, magistrát si ji vzal nazpátek.
Strašidelná tržnice Na Knížecí skončila. Co s volným místem? Místní volají po zeleni, ve hře je i kavárna
Ke zmíněným dvěma variantám přibyla podle radního ještě jedna, a to odkup budovy i s pozemky magistrátem. „Tato úvaha vychází z faktu, že tento týden se na radě hlavního města schválilo pro území Palmovky memorandum o spolupráci mezi dopravním podnikem (DPP), magistrátem a městskou částí,“ uvedl radní.
Podle memoranda může mít spolupráce magistrátu s DPP podobu například mandátní smlouvy, výpůjčky, nájemní smlouvy a není vyloučena forma společného podniku. Zapojí se také Praha 8, která na Palmovce vlastní část pozemků. Pomáhala by mimo jiné s koordinací postupu přípravy a vybudování projektu.
Soudní spory
Projekt za 1,1 miliardy korun byl schválen v roce 2010 a mělo zde být nové sídlo radnice a zároveň komerční prostory. Prostavěna byla zhruba polovina uvedené částky. Minulé vedení Prahy 8 po volbách v roce 2014 ale zpochybnilo vlastnictví budovy a objekt se stal předmětem soudních sporů mezi Prahou 8, magistrátem a stavební firmou Metrostav. Nakonec se strany dohodly, že budovu dostaví Praha 8. Z toho ale nakonec sešlo, mimo jiné kvůli sporům se stavebníkem, který ukončil s radnicí smlouvu. Svůj krok tehdy firma zdůvodnila nečinností radnice.