Na Vítězném náměstí si budou moci návštěvníci koupit české rukodělné a jiné výrobky s vánoční tematikou každou sobotu od 08:00 do 14:00, trhy pořádá spolek Farmářské trhy. Vítězné náměstí a Technickou ulici, na kterých jsou stánky v rozestupech rozmístěné, dnes také navštíví Mikuláš s andělem a čertem, doplnil Hannich.

Na kulaťáku chodí Mikuláš s čertem

V Dejvicích se ale neuskuteční například vánoční trhy v Šabachově parku v Praze 6 před budovu radnice. „Nebylo možné uspořádat tradiční kulturní program na trzích v podobě hudebních a pěveckých vystoupení. Současná vládní nařízení pak nepovolují konzumaci jídla a pití v areálu trhů. Ty by tak přišly o hodně z vánoční atmosféry, proto jsme jako městská část rozhodli o jejich neuskutečnění,“ řekl mluvčí městské části Jiří Hannich.

Trhy se plánují i na Praze 5 u Anděla. Budou otevřené v úterý a pátek od 08:00 do 20:00. „S ohledem na vládní nařízení budou ve výrazně omezeném měřítku. Nabízet se bude výhradně sortiment, který povolují nařízení vlády,“ řekl mluvčí Prahy 5 Tomáš Kopečný s tím, že během nakupování musí mít lidé nasazené roušky, dodržovat nejméně dvoumetrové rozestupy a nemohou na místě konzumovat občerstvení a alkoholické nápoje. „Pokud to situace umožní, nabízený sortiment doplníme,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Na Kozím plácku v Praze 1 se uskuteční Adventní setkání, které organizuje Praha 1 spolu se spolkem Kozí plácek. Akce se bude podle mluvčího Martina Šebesty konat ve čtvrtek 10. prosince od 16:00.

Na svařák na Jiřího z Poděbrad

V Praze 3 se vánoční trhy sice nekonají, na svařák si ale mohou lidé dojít na farmářské trhy na náměstí Jířího z Poděbrad. Trhy se tam budou ode dneška konat opětovně i každou sobotu. Podle mluvčí městské části Zuzany Křížkové se radnice snaží zajistit, aby se tam mohl prodávat i vánoční sortiment.

I centrum metropole se bude muset obejít bez vánočních trhů, které každoročně pořádá firma Taiko na Staroměstském a Václavském náměstí a na náměstí Republiky. Radní Jan Chabr (TOP 09) již dříve řekl, že trhy ani jiný program v centru letos nebudou. V některých městských částech se však budou konat adventní koncerty, které chtějí radnice divákům streamovat. Koncerty bude přes internet zprostředkovávat třeba Praha 3 a Praha 8, jak řekl ČTK mluvčí této městské části Martin Šalek.

Fotogalerie
43 fotografií