Záchranu života mladého muže mají „na svědomí“ policisté a strážníci. Řidič stál ve středu odpoledne už zhruba čtvrt hodiny na přechodu na pražských Vinohradech, se strážníky, kteří přestupek chtěli vyřešit, ale vůbec nekomunikoval! Nereagoval ani na žádné výzvy a zdálo se, že by tedy mohl být pod vlivem drog či alkoholu. 

Policisté z hlídkové služby si všimli, že muž je i silně zpocený, skoro se nehýbe a vůbec není schopen komunikace. Vzhledem k tomu, že zde bylo podezření, že je mladý muž v ohrožení života, rozbili policisté pomocí teleskopického obušku okno na straně spolujezdce a chtěli mladíka vytáhnout z vozidla,“ popsala policejní mluvčí Hana Křížová. 

Sotva se však muži zákona dostali dovnitř, začal se mladík zuby nehty bránit, že nebylo možné ho z auta dostat. „Proto museli použít donucovací prostředky a za pomoci hmatů ho z vozidla vyprostit. Při tom si však všimli, že má na zadní straně kalhot připnutou inzulínovou pumpu a kanylu, která mu vedla do pravé nohavice. Z muže byl cítit i velmi silný zápach acetonu, takže policistům během chviličky došlo, že před sebou rozhodně nemají zdrogovaného nebo opilého řidiče,“ uvedla mluvčí.

Policisté zachránili život muži, který upadl do hypoglykemického kómatu.
Policisté zachránili život muži, který upadl do hypoglykemického kómatu.
Autor: Policie České republiky

Policistům došlo, že muž nejspíš upadl do hypoglykemického kómatu, a hned na místo zavolali zdravotníky. „Ti mu ihned podali nitrožilní roztok pro diabetiky. Muž se během chvilky probral a začal komunikovat. Policistům uvedl, že od cca 13 hodin si nic nepamatuje a doufá, že nikoho nenaboural nebo nezpůsobil škodu. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla negativní. Stejně tak byl negativní i test na přítomnost drog,“ upřesnila mluvčí.