Například vedení Prahy 10 v čele se starostkou Renatou Chmelovou (Vlasta) nabízelo v úterý dopoledne rybí polévku ve Vršovicích. Bohoslužba spojená s podáváním cukroví a polévky se uskutečnila v Horních Měcholupech na Verronském náměstí, kde třeba bramboračku rozléval starosta Prahy 15 Milan Wenzl (ANO).

»Lepší než doma«

Větší pozdvižení bylo pochopitelně v centru, konkrétně na Václavském náměstí. Lidem tam nalévali starosta Prahy 1 Pavel Čižinský (Praha 1 Sobě) a radní této městské části Pavel Nazarský (Piráti). Někteří lidé přišli na polévku do horní části Václavského náměstí cíleně, jiní se na ni zastavili při tradiční procházce Prahou. „Každý rok se chodíme projít po ‚VáclavákuĹ, ‚Staromáku‘, někdy zajdeme na Karlův most,“ řekl ČTK starší manželský pár. „Polévka je výborná, lepší než doma,“ doplnila žena z Prahy.

Polévku si pochvalovali i ostatní oslovení strávníci, porovnávali ji s tou podávanou na Staroměstském náměstí. Už v pondělí ji tam servíroval mimo jiné pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Lidé se dnes shodovali na tom, že na Václavském náměstí se jim letos povedla lépe.

Rybí polévku si na Václavském náměstí nenechalo nalít kromě Pražanů také mnoho turistů. Odbavování zájemců bylo rychlé, po necelé půl hodině si bylo možné dát polévku bez fronty.

Arcidiecézní charita nabízela rybí polévku potřebným a kolemjdoucím v pondělí. Den před Štědrým dnem rozlévali rybí polévku a bořšč také zástupci letňanské radnice. Již dříve v prosinci se rybí polévka servírovala v Praze 3 nebo Praze 9.