Nejvytíženější byla loni trasa A22 v Modřanech s 391 355 průjezdy. Nejvyšší číslo v jednom dni pak bylo zaznamenáno na stejné trase v úseku na Podolském nábřeží u Vyšehradského tunelu, kde to bylo 6949 cyklistů.

Nejvyšší přírůstek byl loni zaznamenán na Elsnicově náměstí, kde na cyklostezce na ulici U Českých loděnic sčítače registrovaly 175 139 průjezdů. Předloni to bylo 111 916.

Loni byly vystavěny tři nové cyklostezky, a to podél Košíkovského potoka, mezi Koloději a Újezdem nad Lesy a mezi Běchovicemi a Horními Počernicemi. Prvně jmenovaná měří 709 metrů a zbylé dvě vždy zhruba 1,5 kilometru.

Sčítače jsou smyčky zabudované v silnici či cyklostezce, které dokážou odlišit kola od koloběžek či bruslí. V Praze jsou na 27 místech. První byly spuštěny na podzim 2009, další přibyly v následujících letech. Některé byly naopak kvůli nízkému využití nebo vandalismu odstraněny, což byl případ smyček v Divoké Šárce, Dubči nebo Kolčavce. Na některých trasách naopak přibyly. V Podolí vznikl totem, který zobrazuje nejen počty cyklistů, ale i chodců. Zobrazuje ještě další údaje.

Fotogalerie
4 fotografie