„Zálohy na pojistném plnění jsme včera odeslali dvěma klientům, kteří už nám doložili potřebné doklady. Částky bohužel nemůžeme nijak komentovat,“ sdělil mluvčí pojišťovny Milan Káňa. Další dva zranění mají pojišťovně stále dodat dokumentaci potřebnou k vyplacení odškodného. Pokud ji nedodají, pojišťovna jim odškodné nevyplatí.

Blesk.cz už dříve hovořil s jedním ze zraněných. „Zarážel nás přístup bývalého vedení města, které se nesnažilo věc vyřešit. Teprve nové vedení začalo jednat s našimi právníky a dobrali jsme se tohoto výsledku,“ prozradil 63letý poškozený. Dohodu magistrátu a pojišťovny uvítali, nehoda jim totiž přinesla nemalé těžkosti. „Přineslo nám to komplikace, jak ekonomické, tak i psychické. Mám trvalé následky, ale svůj zdravotní stav nechci více komentovat,“ řekl jeden ze čtyř poškozených.  

Praha uzavřela dohodu s pojišťovnou kvůli dosud neukončenému policejnímu vyšetřování. Kdo je tak zodpovědný za předloňský pád lávky, zatím není jasné. Zranění podle vyjádření vedení města z minulého týdne s takovým postupem souhlasili. Peníze pojišťovna vyplácí z pojistky Technické správy komunikací (TSK), která má na starosti v Praze komunikace a mosty.

Praha letos plánuje zahájit stavbu provizorní lávky, která nahradí původní ve stejné trase a spojí přes řeku ulici Pod Havránkou v Troji s Císařským ostrovem. Hotova bude v únoru 2020. Sloužit bude pro chodce, cyklisty a budou po ní moci přejíždět v případě potřeby i záchranáři. Nyní na místě funguje přívoz. V budoucnu chce Praha vypsat architektonickou soutěž na finální podobu lávky, která má mít šířku šest až sedm metrů.

Fotogalerie
12 fotografií