„Byla to taková rána, že vyplašila všechny koně v okolí,“ popsal hluk dělník, co pracoval nedaleko, když se zřítila lávka. V tu chvíli se na ní nacházeli 4 lidé a dva z nich byli kvůli pádu těžce poranění a museli být rychle ošetření.

Přitom podle Adriany Krnáčové poslední posudek, který byl vydaný jen několik týdnů před incidentem, pravil, že je všechno v pořádku a lávka se může provozovat nadále: „Spolehla jsem se na odborný názor, takže já bych nemohla udělat nic jiného. A nikdo jiný by nemohl udělat nic jiného,“ vrací se k nehodě bývalá primátorka.

Nedostali odškodnění

O příčině pádu souhlasí s názorem ředitele Kloknerova ústavu Jiřího Kolíska, že lávka se zřítila kvůli mnoha faktorům: „Je to soubor pochybení, který vznikl v minulosti a k nim ještě přispěla povodeň v roce 2012 a 2013,“ říká bývalá primátorka.

Video
délka: 01:51.32

Adriana Krnáčová o pádu Trojské lávky rok po události Jiří Marek

Celý případ je nadále vyšetřovaný policií, ale zatím nejsou známé žádné výsledky a nebyla podaná žádná žaloba. Slibovaná náhradní lávka doposud také nestojí a oběti doposud nedostaly odškodné od pražské Technické správy komunikací.

Další kontroly

Na novou skutečnost zareagoval nový náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě): „Pojišťovna bohužel nechce vyplatit pojistné před ukončením policejního vyšetřování. Vedeme jednání, zda není možné toto změnit a pokud ne, pokusíme se situaci napravit co nejrychleji ze strany města,“ napsal na svůj facebookový profil.

Dále uvedl, že magistrát hlavního města zkontroluje v příštím roce všechny lávky podobné konstrukce na území Prahy: „Zároveň jsme se při kontrolách mostů zaměřili právě na předpjaté konstrukce, do kterých spadá i Trojská lávka, most v Bubenské u metra Vltavská, či most v italském Janově. Celkem jich máme v Praze 300 a příští rok tak bude detailně zkontrolována první prioritní řada nejvíce rizikových,“

Fotogalerie
18 fotografií