Současný primátor Zdeněk Hřib (Piráti)  pro Blesk.cz uvedl, že doufá, že ples pro něj bude zcela nepracovní záležitost. Také na sebe prásknul, že je dobrým tanečníkem. „Mám plesy rád, už to sice bude nějaký pátek, co jsem na nějakém byl, ale myslím, že to zvládnu a nebude to ostuda,“ uvedl. Doprovod mu dělala jeho manželka. Ex primátorku doprovodil na ples předseda ANO v Praze Jan Říčař.

Mezi hosty se objevil například předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek (ANO), ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO), starosta Prahy 7 a pražský zastupitel Jan Čižinský (Praha Sobě). Dorazil i tenista Radek Štěpánek s Nicole Vaidišovou. „Uvidíme, jestli se dneska dostaneme na parket,“ řekl.

Hřib na parketu

Na parketu bylo o něco později plno. Pozornost na sebe přitahoval Radek Štěpánek s Nicole Vaidišovou, kteří jemně pluli po parketu. Primátor Zdeněk Hřib se také nenechal zahanbit a šikovně vedl svoji taneční partnerku. Na plese nechyběl ani Jaroslav Faltýnek, který rád tančí a má rád plesy, jak prozradil redaktorovi Blesku.cz.

Primátor Zdeněk Hřib dokázal, že je dobrý tanečník.
Autor: Blesk:Michal Protivansky/CNC

Krnáčová jako modelka

Adriana Krnáčová se velmi dobře bavila ve společnosti přátel, známých a bývalých kolegů. Na otázku, co bude dělat nyní, když byla odvolána z dozorčí rady Výstaviště, v žertu odpověděla: „Budu rocková hvězda a modelka,“ poté ještě dodala, že bude předvádět boty.

Bývalá primátorka Adriana Krnáčová se dobře bavila a srdečně se vítala se známými.
Autor: Blesk:Michal Protivansky/CNC

Řízek a kanapky

Na plese nemohly chybět ani vybrané lahůdky. Obsluha roznášela studené a teplá kanapky jako teřba medový meloun s kozím sýrem a balsamikem, paštiku z husích jater s brusinkami, křáličí na smetaně, šunka od kosti s křenovou panna cottou a salátkem z okurek. Všichni hosté pak měli zajištěnou večeři a podával se starý dobrý řízek s bramborovým salátem. 

Podávaly se teplé a studené kanapky.
Autor: Blesk:Michal Protivansky/CNC

18. ročník Reprezentačního plesu hlavního města Prahy a Obecního domu moderuje Adéla Vinczeová a Libor Bouček. „Přípravy plesu započaly již v červnu. Letošním lehkým motivem plesu je výročí první republiky. Připomenutím bude nejen podávané jídlo, ale například i malování světlem v rámci kulturního programu,“ uvedl tiskový mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Fotogalerie
37 fotografií