Autobusová linka 302 bude vedena po objízdné trase ulicemi Mladoboleslavská, Rosická a Cukrovarská. Budou tedy zrušeny zastávky Moravanská ve Vinoři a Vinořská v Přezleticích. Na objízdné trase budou autobusy zastavovat ve všech zastávkách, v zastávkách Lohenická, Vinoř, Na Tykačce a v přezletické zastávce U Rybníka.

„Dobu trvání odklonu, respektive změny trasy linky 302, nelze předjímat, v současné době je vydáno opatření s platností do odvolání,“ sdělil ČTK na dotaz mluvčí organizace Ropid Filip Drápal. Most, který je jen několik metrů za hranicí hlavního města, je ve správě Středočeského kraje. „Dle dostupných informací se připravuje rekonstrukce silnice, včetně mostních objektů,“ dodal mluvčí.

Mosty trpí neúdržbou

Problémy se stavem mostů jsou ve Středočeském kraji i v Praze. Podle prosincové analýzy z loňského roku bylo ve Středočeském kraji 31 procent mostů ve špatném stavu, 11 mostů dokonce v havarijním. Podle březnové analýzy pražské Technické správy komunikací jsou v Praze ve špatném nebo velmi špatném stavu desítky mostů. Kvůli havarijnímu stavu musel být naposledy uzavřen od půlnoci z úterý na středu most v Bubenské ulici navazující na Hlávkův most.