Přívalové deště zabíjely
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
20:20
11. 6. 2018

Co bude dál s keškou, kvůli níž v sobotu zemřela 27letá žena? Čtěte zde:

Co bude dál s keškou smrti? Pietní místo, nebo úplně zmizí, říká muž, který se o keše stará

20:12
11. 6. 2018
!

Ačkoliv policisté prohledávali Vltavu až ke Štvanici, hledaného nenalezli, a kolem 20:00 pátrání přerušili. Podle policejního mluvčího Jana Rybanského budou pokračovat zase v úterý ráno.

16:10
11. 6. 2018

Policejní i hasičští potápěči pátrání pro dnešek ukončili, poříční policie dál z lodí prohledává Vltavu a její břehy. Jak dlouho tam dnes zůstane, zatím není známo, záleží mimo jiné na počasí, řekl mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Podle něj budou policisté místo znovu prohledávat v úterý. "Pokud bude třeba, vrátí se tam i potápěči, případně policie pozve ke spolupráci i potápěče hasičů," uvedl policejní mluvčí. Po pohřešovaném keškaři zatím není ani stopy.

15:14
11. 6. 2018
14:20
11. 6. 2018
!

Hasiči prohledali úsek mezi Vrchlického a Plzeňskou ulicí a pro dnešek pátrání ukončili kvůli nepříznivým meteorologickým předpovědím.

Hasiči v pondělí po druhé hodině ukončili pátrání po pohřešovaném muži.Hasiči v pondělí po druhé hodině ukončili pátrání po pohřešovaném muži.
14:00
11. 6. 2018

Advokát Jan Černý Blesk.cz řekl: „V obecné rovině lze říci, že pokud jakákoliv hra nemá organizátora, který by na sebe bral odpovědnost v tom smyslu, že by stanovil pravidla, jež by nutila účastníky podstupovat nějaká rizika, hraničící s ohrožením zdraví nebo života, pak ti lidé jednají jen a pouze na vlastní zodpovědnost. Přirovnal bych to k tomu, když se někdo jde vykoupat do rybníka, kde nejsou žádní plavčíci."

13:25
11. 6. 2018

Podle pražského magistrátu je nátok do zatrubnění Motolského potoka dostatečně nepřístupný – musí se přelézt zábradlí na hrázi a pak se spustit po čtyři metry dlouhé kolmé zdi.

"Na vstup do podzemí je nutné se dobře předem připravit a vybavit a překonat několik překážek. Nikdo se tam jen ,omylem' nedostane. Mříže zde není možné umístit, protože ty by se při velké vodě okamžitě ucpaly a potok by vyplavil celý Smíchov," řekl Blesk.cz mluvčí magistrátu Vít Hofman.

V tomto místě se nejspíš hledači kešek dostali do útrob Motolského potoka.Hasiči prohledávají šachtu.
12:55
11. 6. 2018

Praha 5 chce zkontrolovat kešky v městské části a ty nebezpečné nechat odstranit. "Zmíněnou část potoka spravuje odbor ochrany životního prostředí magistrátu, proto si domluvím schůzku, abychom společně zjistili, jestli je možné podniknout bezpečnostní opatření," řekl starosta Prahy 5 Pavel Richter (TOP 09).

"Zkontrolujeme, kde všude jsou na Praze 5 kešky umístěny, abychom zmapovali, jestli mezi nimi nejsou nebezpečná místa a mohli jsme přijmout opatření, která zamezí podobným tragédiím do budoucna," uvedl.

12:44
11. 6. 2018
!

Podle hasiče Dalibora Moulise z modřanské stanice to ve stoce vypadá jako v menším metru. Potok je momentálně široký jeden metr a má 5-10cm hloubku. Hasiči prozkoumali poslední úsek potoka před ústím do Vltavy v délce cca 1,5 kilometru, stále ale bezvýsledně.

"Voda je čistá bez naplavených větví nebo jiného nepořádku. Pokud pohřešovaný muž nevlezl do nějakého kanalizačního výklenku, v tunelech není. Spíše je někde ve vodách Vltavy," hodnotí hasič. Hasiči se nyní vydávají prozkoumat poslední zbývající úsek.

12:26
11. 6. 2018
12:06
11. 6. 2018

Policisté po hledači pátrají u Mánesa, prozatím nasadili dva potápěče. "Kvůli zhoršeným podmínkám pátrají spíše po hmatu, viditelnost je pouze 30 centimetrů," sdělil policejní mluvčí Jan Rybanský.

Video Policisté pátrají po pohřešovaném hledači kešek. - David Malík
11:30
11. 6. 2018

Hasiči na náměstí 14. října na Andělu lezou do kanálu, kudy teče Motolský potok.

Video Hasiči se vrhnají do kanálu, kudy teče Motolský potok, aby pokračovali v pátrání po pohřešovaném lovci kešek. - David Zima
11:25
11. 6. 2018

„Nejvíc komplikované to bylo v neděli, bylo tam hodně vody, velká tma a různá zákoutí. Dnes kolegové říkali, že ten úsek, který prošli proti proudu, byl relativně čistý a je tam málo vody,“ okomentoval zásah tiskový mluvčí pražských hasičů.

Hasiči pátrají po pohřešovaném lovci kešek. Hasiči pátrají po pohřešovaném lovci kešek. Hasiči pátrají po pohřešovaném lovci kešek. Hasiči pátrají po pohřešovaném lovci kešek. Hasiči pátrají po pohřešovaném lovci kešek.
11:24
11. 6. 2018
11:12
11. 6. 2018

Po pohřešovaném geocacherovi usilovně pátrají hasiči i policisté. 

10:48
11. 6. 2018

Takhle to vypadá na náměstí 14. října na pražském Andělu: Hasiči-potápěči tam kolem desáté hodiny dopoledne vlezli do kanálu Motolského potoka, který zhruba hodinu prohledávali proti proudu. Po jedenácté hodině se vrhnou na úsek po proudu směrem k Vltavě.

Video Policie a hasiči třetím dnem pátrají v Praze po hledači kešek - David Zima
Policie a hasiči třetím dnem pátrají v Praze po hledači kešekPolicie a hasiči třetím dnem pátrají v Praze po hledači kešekPolicie a hasiči třetím dnem pátrají v Praze po hledači kešekPolicie a hasiči třetím dnem pátrají v Praze po hledači kešek
10:33
11. 6. 2018

Dva muže a dvě ženy v sobotu překvapila přívalová dešťová vlna v kanále Motolského potoka, kam vlezli, aby odlovili uloženou kešku. Dobrodružná cesta pro sedmadvacetiletou ženu skončila tragicky, mrtvou ji našli ve Vltavě. Další ženu a muže se podařilo zachránit. Poslední ze čtveřice je stále pohřešovaný a pátrají po něm pražští hasiči. Ti v neděli prohledali zhruba kilometrový úsek od vstupu do kanálu v Plzeňské ulici, nyní se přesunuli na Anděl, odkud do potoka vlezou z náměstí 14. října.

18:47
10. 6. 2018

Lodníkovi Radovanu Stránskému pomáhala se záchranou tonoucích geocacherů veslařka Martina Součková. „Všimla jsem si, že naproti někdo plave ve vodě a z parníku skáče do vody nějaký plavčík. Odmontovala jsem katamarán a jela jsem je zachraňovat," říká veslařka serveru Novinky.cz.

Muž a žena byli podle ní hodně vyčerpaní a nasáklé vrstvy oblečení je táhly ke dnu. „Voda z výpustě stříkala až k prvnímu pilíři Palackého mostu, byla úplně ucpaná. Nechápu, jak se mohli někde cestou nadechnout a jak vůbec zvládli z toho tunelu vyplavat. Musel to být hrozný zážitek. Kdybychom je nevytáhli, tak se v tom jezu určitě utopí,“ popisuje záchranu veslařka.

18:35
10. 6. 2018
!

Dva hledače kešek, které vlna vyplavila na Hořejším nábřeží, z Vltavy v sobotu vylovil bývalý námořník Radovan Stránský. „Seběhl jsem dolů z kormidelny a tomu pánovi, protože byl blízko lodi, jsem hodil kruh. Pak jsem si všiml, že vzadu plave nějaká slečna. Tam nemáte moc času na přemýšlení, nezbývalo nic jiného, než skočit do vody,” sdělil Seznam Zprávám.

O dramatické záchraně čtěte zde

Záchrana tonoucích na Vltavě.Záchrana tonoucích na Vltavě.Záchrana tonoucích na Vltavě.Záchrana tonoucích na Vltavě.Záchrana tonoucích na Vltavě.
17:52
10. 6. 2018

Pro dnešek byl zásah hasičských potápečů ukončen. Na pražskou náplavku a do podzemí se vrátí v pondělí v dopoledních hodinách.

Hasiči prohledali podzemí. Pokračovat budou i následující den.Hasiči prohledali podzemí. Pokračovat budou i následující den.Hasiči prohledali podzemí. Pokračovat budou i následující den.Hasiči prohledali podzemí. Pokračovat budou i následující den.Hasiči prohledali podzemí. Pokračovat budou i následující den.Hasiči prohledali podzemí. Pokračovat budou i následující den.
16:50
10. 6. 2018
16:20
10. 6. 2018
15:58
10. 6. 2018

„V tuto chvíli bylo přerušeno policejní hledání na Rašínově nábřeží. Přes Prahu se možná prožene další bouřka. S hledáním začneme, až bude situace lepší," přibližuje pátrání Jan Rybanský, mluvčí policie.

15:30
10. 6. 2018

„Kolem Rašínova nábřeží policejní potápěči pokračují v prohledávání dna Vltavy. Na hladině pak projíždí na plavidle říční policie a hledá pohřešovanou osobu. Zatím bez výsledku," říká mluvčí pražské Policie ČR Jan Rybanský.

15:28
10. 6. 2018

Podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky se prohledávání tunelů prozatím zastavilo. Dle informací hydrometeorologické stanice se blíží další srážky. Z bezpečnostních důvodů je tedy pátrání v šachtách pro dnešek přerušeno. Hasiči míří zpět k Vltavě, kde se jejich potápěči připojí k policistům.

14:45
10. 6. 2018

Pražští hasiči prohledávají podzemí, kudy Motolský potok protéká.

Hasiči prohledávají šachtu.Hasiči prohledávají šachtu.Hasiči prohledávají šachtu.Hasiči prohledávají šachtu.
14:20
10. 6. 2018

Dva zranění, které záchranáři převáželi do motolské nemocnice s odřeninami, už jsou doma. „Po vyšetření byli z nemocnice propuštěni,“ řekla Blesk.cz mluvčí Fakultní nemocnice v Motole Pavlína Danková.

14:14
10. 6. 2018

„Došlo k podcenění základních principů pohybu v podzemí. Jedno ze základních pravidel je nechodit tam, když hrozí přívalové deště. Vypadá to na hrubé podcenění bezpečnosti a přípravy. Nyní probíhá debata, komunita geocacherů na to nějakým způsobem bude reagovat. Nechci říkat zpřísněním pravidel, ale určitě jejich zpřesněním,“ řekl k tragické události Slávek Hoblík z České asociace geocachingu.

10. 6. 2018

V tomto místě se zřejmě čtveřice geocacherů dostala do útrob Motolského potoka. 

V tomto místě se nejspíš hledači kešek dostali do útrob Motolského potoka.
13:02
10. 6. 2018

„Potápěči budou nyní prohledávat šachtu, kudy se pohřešovaný muž s přáteli dostali dovnitř,“ řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Policisté dál pátrají ve Vltavě v místě, kde se v sobotu večer našlo tělo 27leté ženy.

12:23
10. 6. 2018

Místo, kde Motolský potok vytéká do Vltavy. Tady našla smrt mladá žena (27).

Místo, kde motolský potok vytéká do Vltavy.
12:18
10. 6. 2018

Policie povolala také potápěče pražských hasičů. Prohledávají dno Vltavy.

12:08
10. 6. 2018

Pátrání na Vltavě je zatím stále bezvýsledné.

Video Geocachingový tým smetl příval vody: Jedna žena utonula - Redakce Blesk
10:15
10. 6. 2018

Je to něco málo přes 4 kilometry, kdy motolský potok mizí v podzemní kanalizaci. V místě, co tak moc láká dobrodruhy. Přečtěte si o této nebezpečné trase více, celý článek ZDE:

Dobrodružství i smrtelný risk: Tohle jsou 4 km podzemí Motolského potoka

10:00
10. 6. 2018

Lodě říční i městské policie v Praze stále pátrají na Vltavě po muži, který se od včerejška pohřešuje. Spolu se svými přáteli se pohyboval v podzemí, kde hledal tvz. kešky. Dva lidé skončili v nemocnici, jedna žena utonula. Záchranáři věří, že se dostanou i do útrob tunelu Motolského potoka. Soustředí se také na jezy.

Zásah městské policie na pražské náplavce po přívalovém dešti 9. června 2018
9:20
10. 6. 2018

Příznivci geocachingu na diskuzních fórech debatují o včerejším neštěstí. „Parta lidí udělala chybu, nebo zbytečně zariskovala. Jen jim to tentokrát (narozdíl od těch, co dnes za bouřky zůstali nechráněni na kopci, co za deště jeli mnohem rychleji, než je bezpečné, co byli za silného větru v lese) nevyšlo. Není to první smrtelný úraz při geocachingu a bohužel nebude ani poslední,“ napsal muž s přezdívkou Mrkvator na webu geocaching.com.

9:02
10. 6. 2018

Záchranáři se při pátrání po pohřešovaném muži soustředí na okolí Mánesa nebo Rašínova nábřeží. Podle České televize ale oblast pátrání hasiči rozšířují i dále po proudu Vltavy.

8:32
10. 6. 2018

Tunel Motolského potoka, který na smíchovské náplavce ústí do Vltavy, měří zhruba čtyři kilometry. V sobotu se tam kvůli velké vodě nebylo možné dostat. Bude-li to potřeba, požádají policisté opět o pomoc potápěče, řekl policejní mluvčí Jan Rybanský ČTK.

Nejkratší most Prahy vede přes Motolský potok.Hledačka kešky byla nalezene v Praze mrtvá.
8:20
10. 6. 2018

Ani dnes nebude počasí příznivější. Předpověď opět varuje před stejně silnými přívaly deště, stejně jako v sobotu. Celou předpověď  na neděli čtěte ZDE.

Video Prudký liják zasáhl Prahu: Na Smíchově voda zatopila silnice - Aktu.cz
8:10
10. 6. 2018

Policisté už také identifikovali oběť, jejíž tělo v sobotu večer našli. Jedná se o ženu, ročník 1991.

8:00
10. 6. 2018
!

Pražští policisté od dnešního rána pokračují podél Vltavy v centru města v pátrání po nezvěstném muži, kterého v sobotu odpoledne při hledání takzvaných kešek v podzemním tunelu Motolského potoka spolu s dalšími třemi mladými lidmi spláchla prudká přívalová vlna.


Koroner na náplavce ohledával tělo mladé ženy. Policie potvrdila, že se s největší pravděpodobností jedná o pohřešovanou osobu v souvislosti s pátráním po dvou příznivcích geocachingu.