»Smeťák« v samotném centru Prahy denně vidí tisíce turistů. Je patrný dokonce až z Karlova mostu. Od problematického místa však dává magistrát ruce pryč. „Pozemek je sice města, ale byl svěřen Praze 1,“ uvedl Luděk Schreib z magistrátu.

Kdo to uklidí?

Podle městské části ale za nepořádek na břehu řeky odpovídá někdo úplně jiný. „Pozemek má ve správě Povodí Vltavy. Praha 1 se bude o věc zajímat tak, aby místo bylo co nejdříve uklizeno. Byť to není v její správě, tak na úklid bude apelovat, případně ho zajistí sama,“ řekla Blesku mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková.

„Pokud se jedná o pozemek, který je v naší správě, budeme samozřejmě dělat vše pro to, aby nepořádek z místa zmizel,“ okomentoval to mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán.

Výběrové řízení

V domku na břehu řeky byla oblíbená rybí restaurace Rybářský klub. Ta ale skončila, objekt už rok chátrá a jeho okolí se stalo útočištěm bezdomovců. To by se mělo už brzy změnit. „Od čtvrtka bude vyhlášeno výběrové řízení na pronájem takzvaného Rybářského domečku na Kampě. V průběhu listopadu by se mohla projednat a uzavřít nájemní smlouva s vítězem,“ popsala Blesku Blažková.

Podívejte se, jak to na místě vypadá:

Fotogalerie
10 fotografií