Rozhodnutí dozorčí rady nemusí schvalovat rada ani zastupitelstvo hlavního města. Pouze jej dostanou na vědomí. V dozorčí radě jsou kromě zástupců vládnoucí koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice i představitelé opozice a zaměstnanců podniku. Rozhodnutí rady bylo jednomyslné.

Podle primátorky Adriany Krnáčové (ANO) se začne stavět za dva roky. „Tato varianta vypadá jako nejlepší možné řešení, protože pokud vše půjde podle plánu, mohli bychom začít stavět už v roce 2019. V první fázi tam i otestujeme metro s automatickým provozem,“ uvedla.

DPP si letos zadal analýzu čtyř variant stavby a nejlépe z ní vyšla ta, která byla schválena. Dalšími možnostmi byla výstavba trasy z Pankráce na Nové Dvory, zbylý úsek do Písnice by se budoval následně. Další možností byla stavba úseku Pankrác - Písnice, avšak nebyly by vybudovány stanice, u kterých je problém s výkupy pozemků - vlaky by pod místy, kde mají být, projížděly. V poslední variantě by byl vybudován tunel z Pankráce až do Písnice, avšak tři stanice by oproti původním plánům nebyly stavěny takzvaně hloubené, ale ražené.

Město má dlouhodobé problémy s výkupy pozemků. Až letos se podařilo s vlastníky vyjednat znění dohody, kdy oni umožní Praze stavět metro, ta jim zase povolí uskutečnit například v Krči developerské projekty.

Kromě úseku z Pankráce do Písnice má vést metro D také z Pankráce na náměstí Míru. O stavbě této části trasy se zatím nerozhoduje. Na nové lince budou jezdit vlaky bez řidiče. Projektanti náklady na celou trasu předběžně odhadují na zhruba 50 miliard korun.

V Barceloně už běžně jezdí soupravy metra bez řidiče. Podívejte se:

Video
délka: 01:56
1080p 720p 480p 360p 240p

Plánované metro D bude jezdit samo bez řidiče. Inspirovat se může v Barceloně, kde už na lince z letiště do centra, na šoféra nenarazíte Blesk TV

Podívejte se na vizualizace stanic metra D, které před několika lety vypracoval Metroprojekt:

Fotogalerie
10 fotografií