Při happeningu účastníci vytvořili u sochy TGM živý obraz všech prezidentů. „Naším cílem je upozornit na hru Prezident 21. Je to nestranná apolitická hra, kde i současný prezident je jedním z kandidátů. Lidé mohou vybrat až tři kandidáty. Ten, který bude mít nejvíce hlasů, bude pak mít i zřejmý mandát pro případnou volbu,“ řekl koordinátor hry Ondřej Koutský.

Při happeningu si účastníci před obličeje dali portréty všech prezidentů s výjimkou Tomáše Garigua Masaryka, toho reprezentovala jeho vlastní socha. Jeden z účastníků pak měl před obličejem prázdný portrét symbolizující hlavu státu, která bude zvolena příští rok.

„Perličkou je, že představitel Klementa Gottwalda se jmenuje stejně,“ řekl Koutský. K akci hrál smyčcový kvartet a k dispozici byly i stolky s šachy.

Podobné akce chce institut pořádat na dalších místech v ČR. „Objedeme s tím republiku, abychom hru dostali co nejvíce do povědomí lidí. Budeme také pořádat například přednášky,“ řekl Koutský.

Na Hradčanském náměstí v pátek rozložili svůj stánek i zástupci Domova s Blokem proti islamizaci, kteří sbírali podpisy na podporu kandidatury prezidenta Miloše Zemana.

Prezident Miloš Zeman v pátek oficiálně oznámil, že bude znovu kandidovat. Jakou má představu o případném dalším funkčním období? Podívejte se na video:

Video
délka: 00:38.40

Zeman o představě prezidentského výkonu Blesk TV

Podívejte se na fotky z happeningu:

Fotogalerie
4 fotografie