Minigolfový turnaj pro děti ze základních škol Prahy 13 již brzy bude největším organizovaným minigolfovým turnajem na světě. Žáci během 18týdenní pouti odehráli tisíce zápasů a vše vyvrcholí už ve čtvrtek 9. února v Galerii Butovice. Tam se nachází i největší hřiště pro tento sport v Praze a o „bednu“ se popere 50 nejlepších školáků.

Guinessova kniha rekordů

Organizace turnaje takové velikosti je ve světě zcela unikátní, navíc přístupná veřejnosti. Čeká ji tak zápis do Guinessovy knihy rekordů s tím, že se jedná o první zápis tohoto druhu, proto bude rekord označen za ustavující a všechny další podobné turnaje budou poměřovány s tímto rekordem.

„Zdravím, máme dobré zprávy – můžeme uznat nový druh rekordu pro největší minigolfový turnaj,“ potvrdila Sadie Smith z Guiness World Records.

„Hlavním důvodem pro uspořádání turnaje je práce s mládeží, představení méně známého sportu a zapojení dětí do dění v městské části, kde žijí. Minigolf je pro tento účel vhodný z několika důvodů. Může jej hrát kdokoliv, přitom je stále zachována vysoká míra soutěživosti a pro zapojení velkého počtu hráčů není nutná přítomnost všech hráčů v jeden moment na jednom místě,“ popisuje pro Blesk.cz Tomáš Navrátil, prezident Českého minigolfového svazu.

Děti nesedí jen doma

Dalším důvodem je také, aby děti sportovaly a aktivně mezi sebou soutěžily. „Je důležité podporovat u školáků kladný vztah ke sportu a zajímat se o to, co dělají ve volném čase. Do prvního kola golfového miniturnaje se jich přihlásilo opravdu hodně. Je dobře, že děvčata a chlapci jen nevysedávají u tabletů a počítačů, ale že mají sami zájem se setkávat při sportovních akcích,“ říká místostarostka Prahy 13 Marcela Plesníková.

Hřiště Minigolfu Butovice, které je certifikováno Světovou minigolfovou asociací, je uzpůsobeno pro konání profesionálních i amatérských minigolfových turnajů. Za jeho šestiletou historii na něm hrálo přes 50 tisíc hráčů z řad veřejnosti. Finále proběhne již ve čtvrtek od 8 do 11 hodin.

Fotogalerie
6 fotografií