Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 9°C

Silvestr 2022 v Praze bez kocoviny: Krmení v zoo, první běžecký závod i muzeum nočníků!

/
 • Silvestr 2019: Pražské Václavské náměstí se proměnilo v menší "válečnou" zónu. Lidé odpalují stovky petard a rachejtlí. Nad Prahou bují ohňostroje
  30. prosince 2022 ● 17:13

  Poslední den roku 2022 je doslova za dveřmi. Silvestr je spojen často s neřízenými oslavami, kde teče alkohol proudem a party většinou končí až v ranních hodinách. Praha na silvestra nabízí ale i řadu jiných akcí, a tak místo bujarého večírku lze zajít třeba do kina, divadla a jsou otevřená i muzea. Netradiční variantou by mohla být návštěva Muza historických nočníků a toalet v Modřanech. Co dalšího Praha poslední den v roce nabízí?

 • 1.

  Silvestr v zoo

  Zvířata ze Zoo Praha si pochutnala na stromcích. (29. prosince 2022)
  Autor: Blesk:Kopáč Karel

  Na silvestra bude v pražské zoo nabitý program po celý den. Návštěvníci se mohou těšit hlavně na řadu komentovaných krmení oblíbených zvířat a zoo také plánuje dorozdat neprodané vánoční stromky, které jsou pro místní obyvatele nejen zpestřením jídelníčku, ale také velkým zdrojem zábavy.

  • 10.00 krmení hrabáčů kapských – Africký dům

  • 10.30 krmení klokanů obrovských a klokanů rudokrkých – Darwinův kráter

  • 11.00 krmení tučňáků Humboldtových – Pavilon tučňáků

  • 11.30 setkání u žiraf núbijských, předání stromků – Africký dům

  • 12.00 setkání u goril nížinných, s vánočními stromky – Rezervace Dja

  • 13.00 setkání u velkých želv – Pavilon velkých želv

  • 13.15 setkání u slonů indických, předání stromků – Údolí slonů

  • 14.00 krmení vombata obecného, předání stromků – Darwinův kráter

  • 14.00 setkání u plazů – Pavilon šelem a plazů

  • 14.30 setkání u ďáblů medvědovitých, předání stromků – Darwinův kráter

  • 15.30 krmení luskounů krátkoocasých – Indonéská džungle

 • 2.

  Běh metropole

  Jak se o sebe mají běžci starat při běhání v zimním počasí?
  Autor: Profimedia.cz

  Letos proběhne jubilejní desátý ročník Běhu metropole. Jde o poslední závod roku 2022, vítěz pak bude zároveň vůbec prvním v roce 2023. Běh startuje 31. prosince za deset minut půlnoc od Galerie Butovice. Od jedenácté večerní ale probíhá prezence všech běžců. Na vítěze pětikilometrového běhu čeká jako cena elektrokoloběžka, všichni účastníci se mohou těšit i na medaile. 

 • 3.

  Lazarus v divadle Komedie

   - 

  Lazarus v divadle Komedie
  Autor: Divadlo Komedie/Patrik Borecký

  Poslední dílo Davida Bowieho uvádí na silvestra divadlo Komedie. Muzikál Lazarus napsal společně s dramatikem Endou Walshem a kromě starších hitů (Changes, Life On Mars) v něm zazní i písně z alba Blackstar. Jedná se o melancholický příběh o samotě, sebedestrukci a potřebě lásky a navazuje tak na více než čtyřicet let starý film Muž, který spadl na Zemi, ve kterém ztvárnil Bowie roli mimozemšťana Newtona. Představení začíná v pět odpoledne a lístky jsou k sehnání od 490 do 590 korun.

 • 4.

  Česká soda v Bio Oko

  Legendární Česká soda byla plná nekorektního humoru a v dnešní době si už jen stěží představíme, že by jednotlivé scénky odvysílala některá z televizí. Pokud ale na Českou sodu vzpomínáte se slzou v oku, pak musíte vyrazit do Bio Oko. Na silvestra od 20:30 si tu můžete užít hned tři nejlepší díly tohoto nezapomenutelného pořadu. Vstupenky jsou ke koupi za 160 korun. 

 • 5.

  Silvestr na parníků

  Plavba lodí
  Autor: Alexandr Malachovský

  Plavbu po Vltavě nabízí celoročně řada společností, jinak tomu není ani na silvestra. Stačí se pouze rozhodnout, který program bude ten správný pro vás. Můžete vybírat mezi krátkými plavbami, které trvají kolem hodiny a zvládnete je během odpolení procházky, nebo několikahodinovou plavbou, která bude trvat přes půlnoc a v rámci které dostanete nejen dobré jídlo a pití, ale i zábavný program. Navíc pohled na historické památky přímo z Vltavy má rozhodně svoje kouzlo.

 • 6.

  Den otevřených dveří Muzea historických nočníků a toalet

  Den otevřených dveří Muzea historických nočníků a toalet
  Autor: Muzeum nočníků a toalet,

  Toto netradiční muzeum bývá otevřené jen po předchozí domluvě, proto je právě poslední den v roce ideální vypravit se do Modřan za neobvyklou kulturou. Muzeum bude mít na silvestra otevřeno od 10 do 18 hodin a návštěvníci budou moct spatřit  od nočníku pro Napoleona, Titanic, čínského císaře, hraběnku Nostitzovou, Lincolnovu ložnici,  až po vesmírné toalety a kuriozity jako jsou například pasti na blechy. Sbírka je také zapsána v České knize rekordů s počtem kusů přes 2500.

 • 7.

  Do nového roku s písní v hrdle

  Hlasový pedagog a multiinstrumentalista Oskar Boldre
  Autor: Hlasohled

  Centrum pro práci s lidským hlasem Hlasohled připravilo na poslední den letošního roku netradiční workshop. Pěveckou dílnu povede italský zpěvák, sbormistr, hlasový pedagog a multiinstrumentalista Oskar Boldre, který pracuje s metodou zvanou Circlesongs (kruhové písně) a improvizací. Workshop začíná 31. prosince v 16.00 hod a končí krátce po půlnoci. Za cenu 1600 kromě výuky bude i občerstvení.

  Fotogalerie
  22 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy