Mezi dalšími vystupujícími bude rapper Kato z kapely Prago Union, dechovka Brass Avenue, brass hiphopoví Shizzle Orchestra či klezmerová kapela Trombenik. Hip hopovou scénu bude reprezentovat například vícenásobný mistr České republiky v beatboxu a liveloopingu Tiny Beat. Se známými hudebníky mohou velkou scénu tvořenou kulisami Prahy sdílet buskeři i ti, kteří si hraní na ulici chtějí vyzkoušet.

Festival ozdobí i zahraniční účastníci - ukrajinsko-americké duo Ofera a v Berlíně usazený americko-francouzský tandem Scott & Lila. Samostatné scény budou mít na festivalu hudební vydavatelství Supraphon a Tranzistor. Hudební program doplní řada dalších doprovodných akcí. Pořadatelem je Nerudný fest.cz, který stojí mimo jiné za mezinárodním festivalem Mladí ladí jazz, Student Festem, Koncertem pro budoucnost 17. listopadu a dalšími kulturními projekty.

Do festivalu Praha žije hudbou se zapojí i kavárny nebo restaurace, například Kavárna Mlýnská, Café Standard, Čapadlo Hollar, Emauzy, Café Záhorský, Přístav 18600 nebo Kasárna Karlín. Jedním z festivalových míst bude i Staroměstské náměstí, které je však pro busking a živou kulturu uzavřeno. Festival Praha žije hudbou zde proto pořádá občanský happening Za živou hudbu.

Festival vznikl před sedmi lety jako reakce na omezování umělecké produkce v ulicích Prahy. Téma je i po letech konání festivalu aktuální. V minulosti pořadatelé festivalu iniciovali kulaté stoly se zástupci zainteresovaných stran v čele s pražským magistrátem, městskými částmi Praha 1 a Praha 2, dopravním podnikem i zástupci buskingu. Společně hledají řešení v rámci stávající legislativy. Pražští zastupitelé schválili před třemi lety novelu vyhlášky a kromě rozšíření počtu míst, kde se nesmí provozovat tzv. busking, zakázali obří kostýmy a vyfukování bublin.

Fotogalerie
19 fotografií