Pro návštěvníky je k dispozici 120 stánků a food trucků. Ty nabízejí jídlo z různých koutů světa. Vybere si opravdu každý. Jak milovníci burgerů a grilovaného masa, tak příznivci vegetariánských a veganských pokrmů. Nechybí ani sladkosti, víno, mnoho druhů piva a kvalitní káva. Dobroty si pak můžete vychutnat v piknikové zóně, odkud je možné sledovat některou z kulinářských show. Vzít s sebou můžete i své ratolesti, pro které bude o zábavu postaráno.

Malí pizzaři, pozor!

Přijdete-li na F.O.O.D. piknik s dětmi staršími šesti let, můžete je »zapsat« do Školičky vaření Lidlu, který je generálním partnerem akci. Prcci se naučí upéct vlastní pizzu. Kurz začíná v každou celou hodinu a trvá 30 minut. Nejvhodnější je si zaregistrovat čas hned po příchodu na piknik. Pro nejmenší je připravena velká dětská zóna, kde na ně mimo jiné čeká dobrodružná soutěžní trasa na téma chemická laboratoř.

Velká dávka humoru

Piknik vpodvečer završí vtipná tečka. Na scéně se v 18:00 objeví trojice komiků z show Na stojáka. Těšit se můžete na skvělou Adélu Elbel a její kolegy Arnošta Frauenberga a Karla Hynka.

900 piknikových košů

Již tradičně se na místě prodávají piknikové koše po okraj naplněné dobrotami. 900 kusů jich bude k mání od 11 hodin až do vyprodání. Cena bude velmi přátelská a obsah bohatý. Piknikové koše jsou k mání tradičně každý rok.

Setkejte se s kuchařskými hvězdami

11:15 – Darina Křivánková, koláč s mandlovým krémem a ovocem 11:45 – Jiří Hilgart, kynuté knedlíky s flambovanou omáčkou a vanilkovým tvarohem 12:10 – Roman Paulus, jak připravit krevety od loupání po vaření 12:40 – Karolína Fourová, jogurtové muffiny s ovocem 13:05 – Roman Paulus, vejce a holandská omáčka 13:35 – Koko, pečená nadívaná rajčata 14:00 – Jiří Hilgart, Vitello tonuto: telecí svíčková připravovaná matodou v sous-vide 14:30 – Roman Paulus, jak na ryby 14:55 – Neplecha na plechu, Empanadas: argentinské plněné kapsy 15:25 – Koko, vcelku pečený vodní meloun a z něj pak carpaccio naslano 15:50 – Jan Křídlo, letní burger Kahuna s ananasovou salsou 16:20 – Pavel Berky, párance s česnekovou omáčkou a kachním prsem 16:45 – Roman Paulus, bramborové těsto: jak připravit knedlíky, noky a šišky 17:20 – Markéta Hrubešová + Darina Křivánková, bylinkové risotto s chilli a pangrattatem.

F.O.O.D piknik Kdy: neděle od 11:00 do 19:00.
Kde: park Ladronka, Praha 6.
Za kolik: zdarma.

 

Video: Takhle to vypadalo na F.O.O.D pikniku vloni

Video
Video se připravuje ...

F.O.O.D. Piknik se vydařil dešti navzdory. Na co byly největší fronty? Časopis F.O.O.D.

Fotogalerie
49 fotografií