Milovníci kouření jsou první listopadový víkend jako v Jiříkově vidění. Po areálu je totiž přes tři sta vystavovatelů z 25 zemí na ploše 18 tisíc metrů čtverečných. Najdete zde spoustu stánků s barevnými bongy, nejrůznější semínka a konopné pochoutky přes zmrzlinu až po sýr s konopnými semínky. Není problém na festivalu vyzkoušet nejrůznější produkty, které neobsahují psychoaktivní látku konopí.

Veletrh není jen o stáncích. V jedné z hal nechybí ani pódium s pravidelnými hudebními vystoupeními, velká plocha na sezení na pytlích, ani několik stolních fotbálků pro zabavení. „Jsme tady už poněkolikáté. Člověk si dokoupí potřebnosti, ale zároveň objeví novinky na konopném trhu,“ prozradila návštěvnice Iva (32).

Soutěže

Návštěvníci jako každoročně pokouší náhodu u kol štěstí, kde si mohou vytočit konopné ceny. Největší fronta se však letos stála na stůl s tabákem a balícími papírky. Každý si zde mohl změřit, jak rychle se mu podaří smotat si cigaretu. „Na stopkách míváme povětšinou půl minuty, ale našli se i tací, co to zvládli pod deset sekund,“ řekla pro Blesk.cz hosteska Barbora, která zúčastněným rozdávala papírky na balení cigaret zdarma.

Přednášky

Nejzajímavější částí Cannafestu jsou podle mnohých přednášky. Desátý ročník si připravil třídenní konferenci, během níž se probírají nejrůznější témata týkající se marihuany. Pro návštěvníky s platnou vstupenkou jsou přednášky otevřené zdarma.

O tématu se rozpovídají odborníci z celého světa a probírat se budou i preparáty na bázi konopí a jejich využití v translační medicíně. Zájem bude také o diskuzi k léčbě konopím v Izraeli či k reformě protidrogové politiky v Evropě. Více informací objevíte tady.
Fotogalerie
29 fotografií