Stejně tak jako loni i předloni vám 25. ročník masopustního veselí přinese nabitý program, který myslí na děti i dospělé. „Žižkovský masopust patří k nejstarším pražským akcím svého druhu a jeho obliba dávno překonala hranice Žižkova a Vinohrad. Jsem ráda, že si tato akce našla místo v srdcích mnoha obyvatel a napomáhá přátelství a sousedské pospolitosti,“ zve na masopust starostka Vladislava Hujová (TOP 09).

Třídenní oslavy odstartují v sobotu na náměstí Jiřího z Poděbrad. Kromě zabíjačkových hodů je připraven i doprovodný program pro děti, které se mohou těšit na divadlo, zpívání i dílničky, kde si mohou vyrobit vlastní masku do úterního průvodu.

Neděle s kinem, hudbou na procházce

V neděli se zase můžete vydat na komentovanou procházku Prahou, na koncert Jitky Zelenkové i na film do kina Aero. Od tří hodin tam budou promítat nejprve film Lichožrouti, který si užijí vaše ratolesti, a od šesté hodiny večerní je pro nás starší přichystáno promítání filmu Po strništi bos.

Masopustní průvod

V úterý pak vyvrcholí. Ten odstartuje úderem páté hodiny večerní z náměstí Jiřího z Poděbrad, odkud se vydá k žižkovské radnici, aby si vyžádal klíč od starostky. Průvod tady ale nekončí, následně se vydá vstříc stadionu Viktorie Žižkov, kde už bude opravdový konec. Třešničkou na dortu pak bude ohňostroj.  

Program žižkovského masopustu

Fotogalerie
6 fotografií