Socha s bájným zvířetem, na kterém sedí vyhublá nahá žena, je vyrobena z PLA materiálu. Samotné tisknutí sochy trvalo celé tři týdny. Netisklo se tedy pouze na jedné tiskárně, ale na dvaceti. Následně přišlo puzzle, kdy musel Adam pospojovat jednotlivé dílky v celek.

Jak se zrodila představa sochy autorovi v hlavě? „V hlavě se mi zrodil návrh před rokem. Tehdy jsem narazil na úžasnou tvorbu polského malíře Zdislava Beksinského,“ svěřil se Krhánek, který svůj vzor v tvorbě nezapře.
Video
délka: 00:23

Podívejte se na největší sochu z 3D tiskárny. Eva Fornálová

Po sestavení celého objektu se povedlo vytvořit sochu, která má metr na šířku, dva a půl metru na délku a sto sedmdesát centimetrů na výšku. Dle autora to není jeho poslední socha. Větší výstavu v galerii plné těchto avantgardních postav však neplánuje. „Líbí se mi, když jsou mé sochy součástí místa, ve kterém to žije,“ vysvětloval.

Adam Krhánek není v umění nováčkem. Svou první sochu z 3D tiskárny vytvořil už při studiích. „První sochu 3D tiskem jsem vytvořil před deseti lety ještě v prvním ročníku FAVU,“ prozradil umělec.

A aby se odlišil od návštěvníků a všichni dobře věděli, kdo je autorem díla, tak si ještě minulý týden vyrobil nevšední batůžek. Je jím přenosná galerie. Při představení dokonce vtipkoval, že s ní může pořádat tak maximálně vernisáže.