„Když za ním jdu, tak si ho zavolám, lehneme si ve výběhu a hrajeme si,“ vypráví majitelka lva Angie Horká (40). Lvi jsou ale hodně líní a většinu dne prospí. „Někdy usneme dokonce spolu,“ usmívá se.

O lva se stará od jeho narození, protože byl odmítnutý od maminky a od té doby mezi nimi vzniklo tak silné pouto, že se rozhodla si ho nechat.

EMBED_OFF„Pomáhám Berouskům se starat o odmítnutá mláďata šelem,“ vysvětluje spojitost se zvířaty Angie. Nikdy se prý ani nebála, že by jí lev ublížil a ani nad tím nepřemýšlí. „To bych k němu pak nemohla chodit. Je to jako když vychováváte dítě a znáte ho,“ vysvětluje. Nikoho jiného by ale k němu nepustila, to by prý nedopadlo dobře.

Spal i v posteli

Do jednoho roku žilo lvíče v domě. Začala mu říkat Díno. „Spali jsme spolu v posteli,“ vzpomíná Angie. Dokonce spolu chodili i ven, ale po jednom roce už je to pro okolí nebezpečné. Mládě je poměrně velké a neudržíte ho. Když se tedy rozhodla si Dína nechat, musela pro něj postavit dostatečně velký výběh.

„Výběh musí být pořádně zabezpečený, aby se nestalo, že odjedete do práce a někdo vám zavolá, že vám utekl lev,“ vysvětluje Angie. Když se po vesnici rozkřiklo, že tu s nimi bude král zvířat žít, vznikla panika. „Všichni se báli, že je Díno sní,“ směje se Angie. Po čase se stal ale místním miláčkem, všichni se na něj chodí dívat. Sousedy uklidnil především dostatečně zabezpečený výběh a pěkný vztah, který majitelka se lvem má.

Denně sní 8 kilo masa

Oproti ostatním mazlíčkům je to především finanční zátěž. Každý den sní až osm kilo masa, takže uživit ho není jednoduché. „Hovězí mu moc nejede, tak mu dávám kuřecí. Má rád i vepřové nebo krůtí,“ prozrazuje Angie.