První večer festivalu se na Staroměstském náměstí představí se svou skupinou zpěvačka z Liptovského Mikuláše, Miriam Bayle. Těšit se ale návštěvníci mohou i na zahraniční hosty. Například na skupinu Charles Lloyd New Quartet ze Spojených států.

Součástí zahajovacího programu bude vyhlášení soutěže o nejlepší jazzovou skladbu pro zastupované autory Ochranného svazu autorského do 35 let. Odměnou pro vítězného autora je šek na třicet tisíc korun a možnost vítěznou skladbu zahrát před publikem na Staroměstském náměstí.V každém městě se představí tři jazzové projekty. Na Staroměstském náměstí v Praze se posluchači sejdou kromě pondělí i v úterý 12. července.

Festival v 7 českých a moravských městech

Následovat budou koncerty na náměstích například v Liberci, ve středu 13. července, Brno ožije jazzem 14. a 15. července, město Tábor 16. července, v Písku jazzmani vystoupí 17. července, v Plzni 18. července a nakonec v Domažlicích 19. července. 

Všechna náměstí se rozezní v půl šesté večer. Tóny jazzu by měly utichnout s nočním klidem, tedy v deset hodin večer. Vstup na akci je bezplatný. 
Fotogalerie
4 fotografie