„Nebojte se, že náš průvod ve městě minete,“ usmívala se Rádhika Sundarí, jedna z organizátorů Indického festivalu vozů. „Běžte jednoduše za zpěvem a veselou hudbou, která náš průvod doprovází,“ zvala ještě před zahájením.

Řada kolemjdoucích se k barevnému průvodu přidala, aniž by si akci naplánovala. „Jsme v Praze pouze na výletě... Tohle je úžasná show,“ hodnotila průvod turistka Leo (22).

A proč právě průvod a zdobený vůz?

Jde o tradici starou tisíce let. Poprvé se slavnost konala v indickém městě Purí, lidé oslavovali cestu Nejvyššího Pána Krišny do chrámu. Právě proto je součástí průvodu také vůz. Má být vysoký a bohatě ozdobený – zkrátka hodný přepravy božstev.

„Tento rok je pro nás výjimečný tím, že slavíme padesáté výročí založení ISKCON neboli Mezinárodní společnosti pro vědomí Krišny,“ říká Rádhika Sundarí.

Video
délka: 00:35.38

Indický festival roztancoval celou Prahu. Eva Fornálová

„Během celého roku probíhají po celém světě různé oslavy a festivaly na oslavu tohoto výročí. Proto i návštěvníci pražského festivalu budou mít možnost seznámit se s 50letým působením a přínosem Hnutí Hare Krišna dnešní společnosti,“ dodává.
Fotogalerie
36 fotografií