Současné odstavné parkoviště se proměnilo v místo pro několik herních aktivit. „Kdokoliv bude mít zájem, si může jít k viaduktu zahrát plážový volejbal, badminton či házenou. Pod jednotlivými oblouky pak bude trampolína, ping-pong, fotbálek, šipky ale i workoutová sestava či basketbalový koš,“ zvala Pražany tisková mluvčí projektu viaduktkreativni.cz Yvette Vašourková.

Celý nápad revitalizovat nevyužité místo pod mostem v Karlíně se zrodil už před čtyřmi lety. „Místo kolem Negrelliho viaduktu jsme vždy s lítostí sledovali, když jsme projížděli do Karlína. Aktivně jsme se tomuto místu začali věnovat v roce 2012, kdy jsme v médiích zaregistrovali článek o připravované komplexní rekonstrukci,“ svěřila Yvette Vašourková.

Místní byli už první den z nového využití místa nadšení. „Moc se mi to tu líbí. Dnes jsem si tu zasadila kytičky na záhonku. Teď tu poslouchám hudbu a čtu si ve stínu pod stromy. Tento nápad je geniální,“ chválila projekt návštěvnice Alena (27).
Video
délka: 00:46.72
Video se připravuje ...

Léto pod viaduktem právě začalo. Eva FornálováKromě sportů zde budou tančírny swingu, tanga, divadelní představení, koncerty a také diskuze o rekonstrukci viaduktu. Bistro bude otevřeno od desáté hodiny ranní do deváté večerní.

Připravujeme i promítání filmů spolu s Aerofilms. Tím, jak je celý prostor možné používat až do září, tak se bude program postupně doplňovat. Například připravujeme také šachové turnaje s Šachovým svazem České republiky,“ zmínila plány na léto pořadatelka.

Fotogalerie
53 fotografií