Výluka provozu metra mezi Vltavskou a hlavním nádražím začne v sobotu se zahájením provozu zhruba od 04:30 a metro se opět rozjede v této části linky v pondělí 16. ledna se zahájením provozu ve stejném čase.

Cestující budou muset využít náhradní autobusy XC, které pojedou od zastávky u hlavního nádraží v Opletalově ulici přes Masarykovo nádraží na Vltavskou, kde zastaví na předmostí Hlávkova mostu, následně budou pokračovat přes Strossmayerovo náměstí na Výstaviště. Tramvajová linka číslo 36 pojede ze Zvonařky přes I. P. Pavlova na Karlovo a Václavské náměstí k Masarykovu nádraží a dále na Vltavskou, odkud zamíří přes Nádraží Holešovice a Kobylisy na Sídliště Ďáblice.

Změna trasy pak čeká historickou linku číslo 23. Ve směru od Královky pojede ze zastávky Bruselská nepojede na Zvonařku, ale směr Nuselské schody a dále do obratiště v zastávce Náměstí Bratří Synků.

Monolitická stropní deska má rozlohu asi 4000 metrů čtverečních a rozkládá se pod křižovatkou ulic Křižíkova a Ke Štvanici. Nosníky a samotnou desku je nutné vyměnit kvůli jejich korozi.

Fotogalerie
21 fotografií