Oprava vestibulu naváže na rekonstrukci tramvajové tratě v Nádražní ulici, která začne 14. března a potrvá do konce října. „Předpokládáme, že na vestibulu začneme pracovat letos od listopadu a do provozu jej plánujeme znovu otevřít v červenci příštího roku. Pokud se nám podaří významně zkrátit práce v Nádražní ulici, zahájíme i opravu vestibulu v dřívějším termínu,“ uvedl generální ředitel DPP Petr Witowski.

Podnik Na Knížecí vymění eskalátory. Staré sovětské tříramenné eskalátory Petrohrad nahradí nové. Z eskalátorového tunelu DPP odstraní původní nosné konstrukce a vnitřní schodiště a vybetonuje nové. Dělníci odstraní průsaky. Smaltované obkladové plechy budou repasovány a ty, které jsou poškozeny, vymění za nové.

Velké opravy

Oprava čeká také technické a kabelové prostory, strojovnu, výstupy na ulici a nákladní výtah. Nově vzniknou i nové místnosti jako například rozvodna osvětlení nebo sklad náhradních dílů pro eskalátory. Ve vestibulu podnik vymění podhledy za nové, opraví poškozenou nosnou konstrukci a opraví osvětlení. Opraveny a vyčištěny budou kamenné obklady a dlažba a některé přístřešky výstupů.

Výstup Na Knížecí bude po celou dobu modernizace vestibulu uzavřen. Cestujícím budou muset vystupovat směrem ke křižovatce u Anděla. Tento výstup DPP zrekonstruoval v letech 2017 a 2018.

Fotogalerie
8 fotografií