Během letošního léta vyrážely ze stanice Nádraží Veleslavín na pražské letiště o víkendech dva autobusy v jeden čas. K neobvyklému řešení sáhl Regionální organizátor Pražské integrované dopravy (ROPID), aby autobusy pojaly všechny cestující. Veřejnost i odborníci se však shodují, že nacpané dopravní prostředky nutně potřebují zvýšit svou kapacitu. A letní experiment byl jen dočasné řešení.

Jenže na žádané velkokapacitní autobusy si podle náměstka pro dopravu Adama Scheinherra (Praha Sobě) nejspíš počkají další tři roky, než bude vybudovaná trolejová elektrická síť pro elektrobusy: „Z hlediska komfortu a kapacitních důvodů jsme se rozhodli tuto linku elektrifikovat, tím pádem tam bude umožněný provoz velkokapacitních autobusů nebo trolejbusů s dynamickým dobíjením,“ komentoval pondělní rozhodnutí náměstek.

Na letiště by měla být do roku 2028 přivedena i tzv. Buštěhradská rychlodráha, po níž povedou vlaky přímo k letišti až do Kladna. I s touto variantou však Dopravní podnik podle náměstka počítá a pro rozsáhlou síť bude mít nové využití: „Je naším dlouhodobým záměrem elektrifikovat linku 131 a 191, které zde projíždí. Chceme rozšiřovat trolejbusovou síť v Praze a tyto dvě autobusové linky tam budou spadat, navíc vedení bude sloužit i pro tramvajovou trať, která povede z Divoké Šárky na Dědinu a posléze na Terminál 3,“ komentoval další osud několika míst, kde bude natažené elektrické vedení pro troleje, náměstek. Výstavba trolejbusové tratě by měla stát 230 milionů korun a 600 milionů korun by mělo jít na nákup autobusů.

Fotogalerie
4 fotografie