Rozšíření parku Přátelství do okolí stanice metra Střížkov, tedy do obdélníku ohraničeného ulicemi Vysočanská, Jiřetínská, Jablonecká a Lovosická, už dostává konkrétní obrysy. Kvůli němu se stěhuje ze svého dlouhodobého místa tamní parkoviště v Jiřetínské ulici blíže k hlavní dopravní tepně – Vysočanské, kde bude nadále fungovat.

„Vzhledem k tomu, že se nám ještě letos (v roce 2018 – pozn. redakce) podařilo získat finanční prostředky, zahájili jsme 26. listopadu první etapu prací na prodloužení parku Přátelství – přeložení parkoviště z ulice Jiřetínská na plochu podél ulice Vysočanská,“ vysvětlil místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS). Práce probíhají postupně, a po jejich dobu je pro klienty připraveno bezplatné parkování.

Nové parkoviště, které vyrůstá v rohu ulic Vysočanská a Jiřetínská a které má sahat prakticky až ke stanici metra, má být hotovo na přelomu roku, pakliže nenastanou komplikace technického rázu. Jakmile bude stavba hotova, parkoviště v Jiřetínské se zruší a na jeho místě vznikne zelená plocha, která se v budoucnu stane součástí parku Přátelství.