Za poslední čtvrtletí roku 2017 se v Praze prodalo celkem 1101 bytů, přičemž většina z nich se nachází v Prahy 9, Prahy 5 a Prahy 4. Mezi nejvyhledávanější lokality přitom patřily Vysočany, Letňany, ale také Smíchov nebo Michle. V Praze 9 se prodalo 341 bytů, v Praze 5 jich bylo 217. Čtvrtá a desátá městská část vykázala prodej 135, respektive 129 bytů.

„Na opačném konci tabulky zůstávají centrální části Praha 1 a 2, kde se celkem prodalo 30 bytů,“ uvádí v tiskově zprávě společnosti Ekospol, která nechala statistiku vypracovat, její mluvčí Filip Sušanka. Celkem se za loňský rok prodalo na území Prahy 5 381 bytů, přičemž jejich průměrná cena se pohybuje okolo 6,4 milionů korun. I to patrně způsobilo pokles prodejů bytů, protože za rok 2016 jich bylo prodáno o pětinu víc.

Centrum je pro lidi předražené

„Prodejní statistiky opakovaně potvrzují, že předražené lokality v nejužším centru lidi příliš nelákají,“ podotýká generální ředitel společnosti Ekospol Evžen Korec. „Kupující dlouhodobě upřednostňují prověřené lokality uprostřed zeleně, které nabízí velmi kvalitní bydlení. Rezidenční projekty vznikají v lokalitách s dobrou dopravní dostupností a velmi širokou občanskou vybaveností.

Fotogalerie
4 fotografie