Je zvykem, že Pražanům dává hlavní město Praha na konci roku malý dárek. V minulých letech byl o sportoviště velký zájem, proto se nabídka opět rozšíří tak, aby si vybrali skutečně všichni.

Týden sportu zdarma je vhodnou příležitostí, jak si vyzkoušet různé sporty nebo si třeba najít jinou náplň volného času. Každý do nového roku hledá výzvy, sport by tak mohl být jedna z nich.

„Týden sportu zdarma je mezi obyvateli hlavního města velmi oblíbený a každoročně se jej účastní desetitisíce lidí. Provozovatelé sportovišť mají příležitost zpopularizovat své podniky, neboť se dá očekávat, že je Pražané nebudou chtít využívat pouze během vánočních svátků, ale i po celý rok,“ uvedl radní Petr Dolínek (ČSSD).

Někde si musíte rezervovat termín

Dejte si ale pozor, jelikož u některých sportovišť je vzhledem k jejich omezené kapacitě vyžadována rezervace, tak se nezapomeňte včas přihlásit. Přístup zdarma u vybraných areálů platí pouze ve vybrané dny a hodiny, nevztahuje se tak k celé vánoční otevírací době.

Seznam sportovišť, kde až do konce roku neplatíte vstupné, najdete na tomto webu. Můžete si tam i rovnou rezervovat termín.

Loni program, do něhož se zapojilo 96 sportovišť, využilo zhruba 24 tisíc Pražanů. Největší zájem byl o plavecké bazény, posilovny, veřejná kluziště, lezecké stěny a bowlingové dráhy. Zatím nejvíc lákala povánoční akce v roce 2013, kdy přišlo 25 tisíc lidí. Poprvé Praha sportoviště zdarma nabídla v roce 2008, kdy přišlo 15 tisíc zájemců.