O víkendu 17. a 18. září budou v Praze dělníci provádět údržbu tramvajové trati ve Strašnicích a Kobylisích, cestující v těchto místech musejí počítat s dočasnými komplikacemi.

Strašnice

Strašnice čeká výluka v sobotu 17. září od 8 do 16 hodin. Kvůli zásahu v tramvajovém kolejišti mezi zastávkami Želivského a Vozovna Strašnice budou jinak jezdit linky číslo 5, 13 a 26.

Schéma víkendové výluky ve Strašnicích
Schéma víkendové výluky ve Strašnicích
Autor: DPP

Linka číslo 5 se v rámci opravy rozdělí na dvě části. Ze zastávky Želivského směrem od Barrandova dopravní podnik tramvaje odkloní přes zastávky Mezi Hřbitovy, Nákladové nádraží Žižkov a Ohrada do zastávky Vozovna Žižkov, kde svou jízdu zakončí.

V opačném směru z Ústředních dílen DP pojede linka číslo 5 ze zastávky Solidarita do zastávky Nad Primaskou, odkud dále pojede jako linka číslo 26 směrem na Nádraží Hostivař.

Také linku číslo 26 dopravní podnik pro potřeby dočasné výluky rozdělí. Ve směru od Divoké Šárky pojedou tyto tramvaje ze zastávky Mezi Hřbitovy dále na Olšanské hřbitovy, kde tramvaje skončí. V opačném směru od Nádraží Hostivař linka dojede do zastávky Vozovna Strašnice, odkud bude pokračovat jako linka číslo 5 do Ústředních dílen DP.

Linka číslo 13 kvůli plánované opravě pojede ze zastávky Želivského přes stejnou objízdnou trasu jako tramvaje číslo 5 do zastávky Vozovna Žižkov, kde zakončí cestu.

Opravovaný úsek Olšanské hřbitovy – Želivského – Vozovna Strašnice bude obsluhovat náhradní autobus X5.

Kobylisy

Další výluka tramvají kvůli opravě trati proběhne v neděli 18. září od 6 do 18 hodin v Kobylisích mezi stanicemi Kobylisy – Sídliště Ďáblice. Změna se bude týkat tramvajové linky číslo 10. Ta ve směru z centra pojede pouze do zastávky Kobylisy. Odtud dále do Ďáblic pojede náhradní autobusová linka X10.

Schéma víkendové výluky v Kobylisích
Schéma víkendové výluky v Kobylisích
Autor: DPP

Autobusy na jihu

Během víkendu dojde také na komplikace v autobusové dopravě, tentokrát na jihu Prahy. V rámci sportovní akce „Jedenáct Prahou 11“ dojde v neděli 18. září k omezení autobusové dopravy u stanic metra Opatov a Háje. Změny, které potrvají od 10:45 do zhruba 13 hodin, si prohlédněte na webu DPP.

Další omezení proběhne na samém okraji Prahy v Kolovratech z důvodu konání akcí „Zažij město jinak“ a „Dny plné zdraví“. V Mírové ulici budou změny platit v sobotu 17. září od 13:30 do 18:30, kdy bude autobus číslo 267 jezdit po objízdné trase. Detaily naleznete také na webu DPP.